Dermokosmetyki to pojęcie, które często spotykamy w poszukiwaniu odpowiednich preparatów do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów. Cieszą się dużą popularnością i często są uznawane za skuteczniejsze i bezpieczniejsze w stosunku do zwykłych kosmetyków. Czym właściwie są dermokosmetyki i czym różnią się od innych produktów? Kto powinien po nie sięgać i gdzie je kupować? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na wszystkie pytania.

Czym są dermokosmetyki?

Dermokosmetyki to specjalistyczne produkty pielęgnacyjne przeznaczone dla osób posiadających skórę wrażliwą i skłonną do występowania chorób lub problemów skórnych. 

Pod względem składu dermokosmetyki mogą wyróżniać się dodatkowymi składnikami aktywnymi, które korzystnie działają na skórę problematyczną, lecz nie jest to wymogiem. Często zawierają dodatkowo emolienty, humektanty czy też składniki przeciwtrądzikowe i łagodzące. 

Dermokosmetyki nie są odrębnie zdefiniowane ani uregulowane prawnie. Choć mówi się, że dermokosmetyki są produktami pomiędzy kosmetykiem a lekiem, to nie mogą być tak sklasyfikowane z uwagi na to, że kosmetyki mogą wykazywać tylko i wyłącznie działanie pielęgnacyjne, a nie lecznicze. Mogą być wsparciem podczas terapii farmakologicznej lub pielęgnować skórę zdrową lub zmienioną chorobowo. Nie będą jednak zamiennikiem leków czy wizyty u dermatologa lecz uzupełnieniem zabiegów czy terapii leczniczych.

Dermokosmetyki – dla kogo są przeznaczone?

Dermokosmetyki najczęściej są stosowane przez osoby, które posiadają bardziej wymagającą skórę. Wybierane są w momencie, kiedy tradycyjne kosmetyki nie przynoszą rezultatów lub jako uzupełnienie i wsparcie leczenia farmakologicznego. Zazwyczaj sięgają po nie osoby cierpiące na: trądzik pospolity, trądzik różowaty, atopowe zapalenie skóry, łuszczycę, łojotokowe zapalenie skóry. Dermokosmetyki to także odpowiedni wybór dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią, gdyż często w tym okresie możemy zauważyć zwiększoną wrażliwość skóry. 

Sklep internetowy Topestetic posiada szeroką ofertę dermokosmetyków na wiele problemów skórnych. Znaleźć tam możemy produkty przeciwtrądzikowe, regenerujące i łagodzące skórę atopową, wzmacniające naczynia krwionośne i wiele innych. Pełną ofertę znajdziecie na stronie: https://www.topestetic.pl/wskazanie.

Gdzie kupować dermokosmetyki i na co zwrócić uwagę?

Choć nie ma regulacji prawnych między tradycyjnym kosmetykiem, a dermokosmetykiem, to jednak te drugie produkty częściej spotkać możemy w aptekach, gabinetach kosmetologicznych, klinikach medycyny estetycznej oraz sklepach online. Jednym z nich jest internetowy sklep z kosmetykami Topestetic, w którego ofercie możemy znaleźć wyselekcjonowane dermokosmetyki znanych i światowych marek. Oprócz bogatej oferty kosmetycznej topestetic.pl wyróżnia się bezpłatnymi poradami kosmetologów dostępnymi dla każdego. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie wiedzą jaki kosmetyk będzie odpowiedni ich skóry. Kosmetolodzy Topestetic przeprowadzają wywiad i dobierają kosmetyki, aby zadbać o potrzeby nawet najbardziej problematycznej skóry.

Dodatkowo sklep internetowy Topestetic oferuje darmową dostawę oraz zwrot niezależnie od kwoty zamówienia. W każdej przesyłce możemy również znaleźć miły upominek oraz próbki kosmetyków, które są indywidualnie dobierane przez kosmetologów.

Dermokosmetyki to produkty zawierające wiele substancji aktywnych o udowodnionym naukowo działaniu. Są cennym wsparciem podczas leczenia farmakologicznego, a także podstawową pielęgnacją dla osób ze skórą wrażliwą i problematyczną. Warto stosować je po konsultacji z lekarzem lub kosmetologiem, aby były odpowiednio dobrane do potrzeb skóry.

Materiał Partnera