Tydzień to niedużo, ale odpowiednio wykorzystany może okazać się wystarczającym okresem, by choć trochę doprowadzić ciało i cerę do porządku, zwłaszcza po przedświątecznej bieganinie i zaniedbanej diecie (ciasta, mięsa i sałatki z majonezem…).

Co jeszcze możesz zrobić, by dobrze wyglądać witając Nowy Rok?

1. Pić dużo wody i czerwonej herbaty – czerwona herbata działa równie skutecznie na przemianę materii, co herbata z senesem, ale nie wypłukuje tylu cennych minerałów z organizmu.

2. Codziennie zjadać kubek jogurtu naturalnego i jedno jabłko – to sprawdzony sposób na płaski brzuch.

3. Wysypiać się – wykorzystaj przerwę świąteczną na to, aby w końcu dać skórze i ciału odpocząć. Wyspana skóra lepiej korzysta z kremów i mniej się przetłuszcza, a ciało potrzebuje mniejszej ilości energii (stąd mniejszy apetyt i chęć na słodycze) i lepiej radzi sobie z gospodarką tłuszczową.

4. Zrobić sobie kilka prywatnych sesji SPA – potrzebny będzie delikatny peeling, maseczka rozgrzewająca i maseczka oczyszczająca. Jeśli brakuje Ci czegoś do rozgrzania skóry, możesz np. położyć na twarz bardzo ciepły kompres (parówki nie są już takie wygodne).

5. Zafundować skórze ciała maseczki i peeling – nie tylko twarz ich potrzebuje. Maseczki, które stosujesz na twarz, możesz położyć też na dekolt i plecy. W końcu na imprezie na pewno pokażesz którąś z tych części ciała. Peeling będzie Ci z kolei potrzebny po to, by kolejny punkt udał się w stu procentach:

 

6. Użyć samoopalacza – tydzień to idealny czas, by dorobić się ładnej, naturalnie wyglądającej opalenizny z tubki. Codziennie smaruj się niewielką ilością samoopalacza wymieszanego z balsamem do ciała. Efekt będzie subtelny, zdrowy i naturalny, bez plam i przebarwień.

7. Zrobić spokojnie manicure i pedicure – poświęć godzinę lub dwie na dłonie i stopy. Wymocz je, odsuń narastające skórki, zafunduj im maseczkę (może być też ekstra gruba warstwa kremu lub masaż oliwką dla niemowląt). Codziennie dbaj też o suche skórki – w ten sposób zostanie Ci samo pomalowanie paznokci przed balem.

8. Unikaj nowości! – nie próbuj kosmetyków ani zabiegów, z którymi wcześniej nie miałaś do czynienia. Nigdy nie wiesz, jak zareaguje skóra. A chyba nie chciałabyś iść na imprezę z przebarwieniami.

9. Podlecz się – jeśli męczy Cię katar czy przeziębienie, warto przedimprezowy czas poświęcić na wygrzanie się w domu i podleczenie. Ubieraj się miękko i ciepło, dbaj o żołądek. W końcu święta to okres rozpieszczania nie tylko swoich bliskich, ale i siebie.