Oczyszczanie twarzy to najważniejszy etap pielęgnacji. Dokładne usunięcie resztek makijażu, sebum i zanieczyszczeń pozwala na dalsze kroki: nawilżanie, odżywienie i regenerację skóry. Istnieje wiele różnorodnych kosmetyków do mycia twarzy – delikatne pianki, żele myjące oraz olejki. Od tego który z nich sprawdzi się najlepiej zależą nasze własne preferencje. Podobnie jest w przypadku sposobu oczyszczania twarzy – można robić to delikatnie wmasowując kosmetyk dłońmi, wypróbować specjalistyczną szczoteczkę lub naturalną gąbeczkę konjac.

Ostatnia z propozycji to w stu procentach naturalna pomoc w skutecznym usunięciu makijażu i zanieczyszczeń, które gromadzą się na skórze w ciągu dnia. A przy tym działa tak delikatnie, że mogą stosować ją również posiadaczki wrażliwej cery. Gąbeczka konjac jest wykonana z byliny rosnącej w Azji Amorphophallus konjac, która posiada wiele cennych składników, m.in. kwas foliowy, żelazo, fosfor, cynk oraz cały zestaw witamin.

Żele i pianki do mycia twarzy: przegląd najlepszych kosmetyków

Gąbeczka konjac – jak jej używać w codziennej pielęgnacji

Na rynku można znaleźć różne warianty gąbeczki myjącej. Każdy może dobrać odpowiedni rodzaj do potrzeb swojej skóry. Do najpopularniejszych zalicza się gąbeczki uniwersalne lub z dodatkiem bambusowego węgla drzewnego (cera problematyczna, trądzikowa), rumianku (do cery suchej) oraz różowej oraz zielonej glinki (dla cery naczynkowej oraz dla cery tłustej).

Gąbeczka nie drapie skóry, a dzięki porowatej powierzchni dokładnie oczyszcza, usuwa martwy naskórek i nagromadzone zanieczyszczenia. A w jaki sposób używać gąbeczki konjac? Wystarczy zwilżyć ją wodą i nałożyć odrobinę ulubionego środka do oczyszczania twarzy. Pamiętaj, by zaaplikować go mniej niż zazwyczaj, ponieważ gąbeczka jest bardzo chłonna.

Maska z cytrusów na piękną skórę. Idealna gładkość podczas zimowych miesięcy

Przed jej zmoczeniem powinna być twarda, a dopiero po kontakcie z wodą zrobić się przyjemnie miękka – to znak, że produkt jest w pełni naturalny i nie posiada chemicznych dodatków.

Twarz najlepiej myć powolnymi, kulistymi ruchami, dzięki czemu pozbędziesz się resztek makijażu, sebum zanieczyszczeń i usuniesz martwy naskórek.

Gąbeczka, która ma w pełni naturalny skład, powinna posłużyć od 2 do 3 miesięcy. Warto też pamiętać o tym, że po oczyszczeniu skóry twarzy, należy delikatnie opłukać gąbeczkę i lekko odcisnąć z niej nadmiar wody. Nie wolno robić tego zbyt mocno – wyciskać i wykręcać, ponieważ w ten sposób szybciej się zużyje.

4 sposoby, dzięki którym na zawsze zapomnisz o wrastających włoskach

Jeśli chodzi o koszt zakupu, ceny wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Warto jednak postawić na jakość, ponieważ tańsze odpowiedniki są stworzone z syntetycznego materiału, który jest szkodliwy dla skóry. Naturalne gąbeczki konjac nie mają w sobie sztucznych barwników. Są w stu procentach czyste i wolne od toksyn oraz bakterii.