Od suplementów diety, po zabiegi z kwasami i koreańskie oczyszczanie twarzy – sposobów na pielęgnację skóry naprawdę wiele. Jak spośród wszystkich zabiegów i produktów wybrać te, które faktycznie dadzą nam zadowalające rezultaty? Trudno jest znaleźć złoty środek, ale są pewne zasady, o których warto pamiętać w szybko zmieniających się trendach.

ZOBACZ TEŻ: JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY KREM NA WIOSNĘ. SPRAWDŹ JAKICH SKŁADNIKÓW WARTO SZUKAĆ

Jeśli myślimy o pielęgnacji skóry na poważnie, zamiast szukać odpowiedzi na własną rękę i co chwilę sięgać po nowe kosmetyki, lepiej jest umówić się na konsultację dermatologiczną. To inwestycja, która może zwrócić się w postaci czystej, zadbanej skóry.

Więcej nie znaczy lepiej – skóra zawsze wchłonie tylko tyle, ile potrzebuje. Aplikowanie zbyt dużej ilość kosmetyków niekoniecznie da więc lepszy efekt. Zamiast skupiać się na wielu produktach, ogranicz się do minimum i trzymaj rutynowych czynności. Zwracaj większą uwagę na składniki niż produkty. Wybierz witaminę C i krem z filtrem na dzień, a wieczorem sięgnij po retinol. To podstawa dobrej, zrównoważonej pielęgnacji wyjaśnia Dermatolog Debbie Thomas.

ZOBACZ TEŻ: ZNALAZŁAM MASECZKĘ, KTÓRA UKOI NAWET NAJBARDZIEJ WYSUSZONĄ SKÓRĘ [RECENZJA]

Masaż kostką lodu to doskonały sposób na szybką regenerację skóry. Oczywiście nie zastąpi to prawdziwego wypoczynku, ale pomoże wyglądać świeżo i zmniejszyć obrzęk.

Stwierdzenie Jesteś tym, co jesz w kontekście pielęgnacji skóry ma swoje uzasadnienie. Spróbuj chociaż kilka dni w tygodniu ograniczyć spożywanie mleka i białka zwierzęcego, aby wspomóc procesy regeneracyjne skóry od wewnątrz – radzi ekspert.

Co Wy na to?