Nagłe zmiany temperatury zarówno na zewnątrz (mróz i zimny wiatr), jak i wewnątrz (ogrzewanie i suche powietrze) są jednym z najczęstszych problemów w zimie, a w szczególności dla osób, które borykają się z problemem suchej skóry.

ZOBACZ TEŻ: EKSPERCI RADZĄ JAKIE SĄ NAJLEPSZE I NAJGORSZE RODZAJE ALKOHOLU DLA TWOJEJ SKÓRY

Odwodniona skóra nie tylko przyspiesza proces starzenia. Zaczyna robić się ziemista, zatraca się jej naturalny blask, a w jego miejsce pojawiają się zaczerwienienia i suche skórki. Niestety te problemy nie zniknął z dnia na dzień, ale możemy przyjąć odpowiednią taktykę obronną. Aby była ona naprawdę skuteczna, z pomocą przychodzą eksperci, którzy rozwieją wszystkie wątpliwości związane z zimową pielęgnacją. Problem suchej skóry nasila się w okresie zimowym, kiedy spada temperatura i poziom wilgotności. Naturalna bariera ochronna skóry może zostać zachwiana również poprzez systemy grzewcze, które przyczyniają się do utraty wody w skórze tłumaczy Maryam Zamani lekarz medycyny estetycznej.

Oto jak zdaniem ekspertów powinniśmy radzić sobie z zimowymi pułapkami.

Po wyjściu z kąpieli użyj bezzapachowego balsamu do ciała, aby zablokować wilgoć w skórze. Zwróć szczególną uwagę na kosmetyki, które zawierają w sobie chociaż jeden z wymienionych składników – gliceryna, kwas mlekowy, kwas hialuronowy, które wiążą wodę i zapobiegają utracie wilgoci. Masło shea, olejek migdałowy, olejek jojoba są również dobrym rozwiązaniem. Unikaj przede wszystkim perfumowanych produktów oraz tych, które w swoim składzie zawierają alkohol.

Przed pójściem pod prysznic użyj szczotki do ciała, by usunąć martwy naskórek i pobudzić krążenie krwi. Szczotkowanie na sucho to sekret Azjatek, dzięki któremu ich skóra pozostaje gładka i poprawia się jej elastyczność. A jeśli chodzi o sam prysznic, to raczej unikaj długich i gorących kąpieli. I pamiętaj, by zaraz po wyjściu z kabiny nałożyć na skórę balsam nawilżający (nie później niż 3 minuty po prysznicu).

ZOBACZ TEŻ: MASECZKI DLA KAŻDEGO TYPU CERY, KTÓRE ROZPRAWIĄ SIĘ ZE WSZYSTKIMI PROBLEMAMI

Co jeszcze możesz zrobić? Unikaj mydeł antybakteryjnych, produktów perfumowanych i wszystkich kosmetyków, w których składzie znajduje się alkohol. Jest jeszcze jeden ważny punkt, który pomoże Ci wyleczyć Twoją suchą skórę – podkręć swoją dietę o produkty, które są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, które mogą pomóc w problemach ze stanami zapalnymi skóry.

Co Wy na to?