Też jesteście zmęczone codziennym podkreślaniem brwi? Nie możecie jednak zrezygnować z makijażu, bo bez niego wasze brwi są prawie niewidoczne? Mamy na to sposoby!

Nie musicie umawiać się na kosztowny makijaż permanentny. Znamy świetne domowe (i naturalne!) sposoby, dzięki którym wasze brwi staną się ciemniejsze.

MOCNY TREND W PIELĘGNACJI. SZCZYPANIE BRWI – NOWOŚĆ, KTÓRA ZASTĄPI DROGIE KREMY

Henna

To najbardziej oczywisty sposób, ale nie mogłybyśmy go pominąć. Henna to naturalny barwnik, który od lat stosowany jest do przyciemniania brwi i rzęs. Jest łatwo dostępna – znaleźć ją można w niemal każdej drogerii – i bardzo tania. Daje naturalny efekt, który utrzymuje się przez około dwa tygodnie. Uwaga! Pozostawiona na brwiach zbyt długo może dać mocny, przerysowany rezultat. Przed zabiegiem koniecznie zabezpiecz też okolice brwi tłustym kremem, by uniknąć zafarbowania skóry.

Kawa

Przyciemnianie brwi za pomocą kawy to zdecydowanie mniej znany sposób, ale równie skuteczny i bezpieczny dla zdrowia. Wystarczy, że przygotujesz mieszankę z oleju kokosowego, fusów z kawy, kakaa i miodu w proporcji 1:1. Kiedy uzyskasz jednolitą masę, nałóż ją na oczyszczone brwi i pozostaw na 20 minut. Po upłynięciu tego czasu zmyj mieszankę letnią wodą – jeśli chcesz uzyskać ciemniejszy kolor, powtórz czynność.

OTO JAK POWINIEN WYGLĄDAĆ TWÓJ IDEALNY KSZTAŁT BRWI DOBRANY DO KSZTAŁTU TWARZY

Olejek rycynowy

Olejek rycynowy nie tylko stymuluje wzrost brwi i je dogłębnie odżywia, ale także przyciemnia włoski. Nakładając go codziennie wieczorem na oczyszczone brwi, pogłębisz ich kolor i sprawisz, że staną się grubsze i pełniejsze