Ten trik stosuje coraz więcej kobiet! Fantastycznie sprawdzi się w przypadku trwałego makijażu, który podczas zmywania pozostawia smugi i ciężko go usunąć. Zamiast wacików użyj tańszego zamiennika, który będzie jeszcze skuteczniejszy! Dzięki temu nie będziesz musiała pocierać skóry do czerwoności! Twoja cera Ci za to podziękuje! Demakijażowy trik, który działa!

Mandarynkowa sztuczka, która pokazuje jak działają chusteczki do demakijażu. Będziesz zaskoczona!

Waciki kosmetyczne

O tym, jak ważne jest zmywanie makijażu oraz oczyszczanie cery chyba już nie trzeba przypominać. Dzięki tym dwóm prostym zabiegom utrzymujemy naszą cerę w fantastycznej kondycji! Do tej pory większość z nas do demakijażu używała klasycznych wacików, ale zdaniem ekspertów to może być poważny błąd! Na dodatek o wiele mniej ekonomiczny i ekologiczny! Co w takim razie proponują jako zamiennik? Możesz być w szoku na jakie rozwiązanie wpadli! Prosty demakijażowy trik sprawi, że zadbasz zarówno o swoją cerę, jak i… portfel!

Demakijażowy trik

Jak się okazuje, waciki… niezbyt dobrze służą naszej skórze, o czym wspomina w swojej książce Bożena Społowicz. Jak sugeruje w „Skin Coach” o wiele lepiej jest używać zwykłych aptecznych niejałowych gazików. Jakie są tego korzyści? Zacznijmy od tych ekonomicznych. Niejałowe gaziki są o wiele tańsze i o wiele bardziej wydajne. W jednym opakowaniu gazików może się ich znajdować nawet sto sztuk! Dzięki temu, że są o wiele bardziej wydajne, są także ekologiczniejsze. W mniejszym stopniu przyczyniają się do zaśmiecania środowiska naturalnego.

Filmowy obraz kobiecości. Startuje Festiwal Kina Kobiet – „Demakijaż”

Demakijażowy trik z peelingiem

Faktura gazików jest nieco bardziej chropowata, dlatego dodatkową korzyścią jest uzyskanie efektu jak po delikatnym peelingu mechanicznym. Jeśli natomiast wolicie delikatną pielęgnację, możecie zdecydować się na niejałowe gaziki bawełniane. Są one wykonane z miększej włókniny, dlatego nie musisz się obawiać o wrażliwą cerę! Zdecydujecie się na wypróbowanie tego triku?