Pielęgnacja skóry to rytuał, który wykonujemy codziennie rano i wieczorem. Skupiamy się na niwelowaniu oznak starzenia, nawilżeniu i oczyszczeniu cery. W tym celu stosujemy kremy o bogatych formułach, serum ze skoncentrowanymi, aktywnymi składnikami, żele i pianki do mycia, peelingi i maseczki. Ale czy podczas wykonywania tych wszystkich czynności pamiętamy o tym, aby aplikować kosmetyki również na szyję i dekolt? To bardzo ważny krok, który pomoże opóźnić oznaki starzenia. Aby zadbać o ten obszar skóry wcale nie potrzebujemy nowych produktów, sprawdzą się te, które już stosujemy. Pielęgnacja szyi to coś o czym również powinnyśmy pamiętać, jeśli chcemy cieszyć się młodym wyglądem i jędrną skórą bez zmarszczek.

Pielęgnacja szyi i dekoltu

Najprostszym sposobem na to, aby zadbać o wygląd szyi i dekoltu jest rozprowadzenie na powierzchni skóry ulubionego kremu nawilżającego. Aby zapobiec powstawaniu drobnych zmarszczek i przebarwień kosmetyk powinien zawierać w sobie sporą ilość przeciwutleniaczy. Dodatek witaminy C pomoże rozjaśnić skórę i opóźni oznaki starzenia.

Nocny rytuał pielęgnacyjny – czego nie może w nim zabraknąć?

Aby wspomóc proces odnowy komórek skóry, podczas wieczornej pielęgnacji nałóż skoncentrowane serum na skórę – najlepiej zaaplikować je na cerę, szyję i dekolt aż do obojczyków. Noc to najlepszy czas na regenerację i odnowę komórek skóry. Co powinien zawierać kosmetyk? Najlepsze składniki to kolagen, kwas hialuronowy oraz peptydy.

Pielęgnacja szyi i dekoltu to także odpowiednia postawa. Częste zginanie szyi może powodować poziome zmarszczki. Dlatego podczas codziennej pracy przy komputerze staraj się aby ekran był ustawiony na wysokości oczu. Podobną postawę powinnaś przyjąć, kiedy korzystasz z telefonu komórkowego. Najlepiej, kiedy utrzymujesz go w pozycji równoległej do klatki piersiowej, nie zaś do pasa, ponieważ taka pozycja również powoduje częste zginanie szyi, a to z kolei jest jednym z czynników, które powodują zmarszczki.

Skorygowanie postawy pomoże nam uniknąć zjawiska tzw. tech-neck czyli wiecznie pochylonej głowy. To niebezpieczne także dla naszego kręgosłupa, ponieważ w takiej pozycji bardziej odczuwa jej ciężar. Utrzymanie głowy w neutralnej pozycji da nam więc wiele korzyści.

Podczas aplikacji kosmetyków pamiętaj również o odpowiednim kierunku – od dekoltu do żuchwy. Przed nałożeniem kremu warto także zastosować tonik, a dwa razy w tygodniu wykonywać delikatny peeling.