Podstawowa zasada to usuwanie makijażu na koniec dnia. Często stosujemy różnego rodzaju środki do demakijażu, które ostatecznie nie służą naszej skórze. „Zrób to sam” to jedna z tych postaw, które pomogę Ci stworzyć odpowiedni, naturalny produkt w domowym zaciszu. Naturalny środek do makijażu na bazie żelu aloesowego i kojących olejków to coś, co sprawdzi się dla posiadaczek wrażliwej skóry.

Maseczka do twarzy z sałaty! Wakacyjny kosmetyk, który odświeża i oczyszcza cerę

Domowy i naturalny środek do demakijażu – oto prosty sposób

Większość niezbędnych składników prawdopodobnie już posiadasz, a ten skuteczny przepis pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze i… zdrowie. Wieczorne usuwanie makijażu to uciążliwy moment, ale nie można go pominąć, jeżeli chce się zachować zdrową cerę. Czasami zdarza nam się zapomnieć, a wtedy zmagamy się z wypryskami, która całkowicie zaburzają codzienną pielęgnację.

Domowy i naturalny środek do demakijażu w najlepszym wydaniu to połączenie olejku jojoba, oczaru wirginijskiego i aloesu. Idealnie radzi sobie z eyelinerem, tuszem do rzęs czy błyszczykiem do ust. Przy czym nie podrażnia oczu i jest łagodny dla skóry.

Czego potrzebujesz?

  • 120 ml pojemnik z pokrywką
  • Lejek
  • Płatki kosmetyczne

Składniki

  • 2 łyżki stołowe hydrolatu z oczaru wirginijskiego
  • 2 łyżki stołowe olejku jojoba
  • 3 łyżki żelu aloesowego lub przefiltrowanej wody
  • 2 krople olejku z drzewa herbacianego (w przypadku, gdy robisz chusteczki)

Wszystkie składniki połącz ze sobą, wlej do pojemnika z pokrywką i wymieszaj. Następnie niewielką ilość nałóż na płatek kosmetyczny i przetrzyj okolice oczu i twarz. Jeżeli chcesz także zrobić chusteczki do demakijażu, dodatkowo użyj olejku z drzewa herbacianego. Przygotuj rolkę ręcznika papierowego i przetnij go w poprzek, a następnie połowę umieść w pojemniku i nasącz roztworem. Sprawdź również drugą stronę, czy została równomiernie pokryta i korzystaj z chusteczek do demakijażu.