Worki oraz cienie pod oczami to bardzo powszechna przypadłość. Wiele z nas pragnie się jej pozbyć, ponieważ sprawia, że wyglądamy na bardzo zmęczone i o wiele starsze. Jest kilka prostych metod, które mogą pomóc skutecznie rozprawić się z problemem worków pod oczami.

Szukasz sposobu na oczyszczenie i wygładzenie cery? Doskonale sprawdzi się maseczka ze śliwek

Worki pod oczami to niewielki obrzęk. Jego pojawienie się może być spowodowane zwiotczeniem skóry, które postępuje z biegiem lat, ale mogą wywoływać go też inne czynniki. Worki pod oczami możesz zaobserwować po źle przespanej nocy lub ogólnym przemęczeniem. Na wygląd naszej skóry pod oczami mają wpływ również używki. Opuchnięcia wokół oczu mogą pojawiać się rano i znikać w ciągu dnia. Pierwszym krokiem do zniwelowania tej przykrej dolegliwości jest zadbanie o odpowiednią ilość snu. Bardzo ważne jest wysypianie się – powinnaś spać przez 6-8 godzin. Nie zapomnij o dokładnym demakijażu i oczyszczeniu skóry.

Domowe sposoby na worki pod oczami: najskuteczniejsza metoda

Najbardziej popularną metodą walki z workami pod oczami jest potraktowanie ich zimnym okładem. Jeśli obudziłaś się z mocno opuchniętymi oczami, sięgnij po kilka kostek lodu, które owiniesz ręcznikiem. Taki kompres trzymaj przez chwilę na zamkniętych oczach. Niska temperatura sprawi, że opuchnięcie szybciej zniknie. To najszybsza i najskuteczniejsza metoda, ale jeśli nie masz pod ręką lodu, możesz wypróbować inne możliwości.

Domowe sposoby na worki pod oczami: zielona herbata

Gdy przygotowujesz poranną herbatę, wybierz tę zieloną. Jeśli używałaś sypkiej herbaty, przesyp fusy do woreczka, który przyłożysz na oczy. Sprawa będzie prostsza, jeśli stosujesz herbatę w torebkach – wtedy taką torebeczkę kładziesz na skórę. Okład trzymaj przez dziesięć-piętnaście minut. Zielona herbata zawiera kofeinę, która poradzi sobie z opuchlizną.

Domowe sposoby na worki pod oczami: ogórki

Równie skuteczne mogą okazać się plastry ogórka. Ukrój dwa dość grube kawałki i przyłóż do oczu. Posiedź tak przez około piętnaście-dwadzieścia minut. Warzywo wyraźnie zmniejszy worki pod oczami i rozjaśni skórę.

Najlepiej zafarbowane włosy na świecie. Tak wygląda odcień idealny

Domowe sposoby na worki pod oczami: zapobieganie

Najważniejsze jest jednak zapobieganie powstawaniu obrzęków. Poza dbaniem o higienę snu wypróbuj masowanie twarzy wałkiem jadeitowym. Świetnie przeciwdziała opuchnięciom, dodatkowo relaksuje i poprawia jędrność skóry. Nie zapomnij o stosowaniu kremów przeznaczonych do pielęgnacji tej delikatnej strefy.