Ananas w kosmetyce

Jakiś czas temu okazało się, że ananas jest nie tylko świetnym produktem spożywczym, lecz także kosmetycznym. Dzieje się tak dzięki zawartości aktywnego enzymu, który nazywa się bromelainą. Enzym ten ma działanie złuszczające martwy naskórek. Zmniejsza on stany zapalne i reguluje pH naszej skóry. Ten tropikalny owoc jest również bogaty w antyoksydanty, czyli cząsteczki, które zmniejszają uszkodzenia komórek przez wolne rodniki. Zawiera dużo witaminy C, która odpowiada za rozjaśnienie skóry.

Nasiona kolendry – niezastąpiona pomoc w domowej pielęgnacji

Maseczka i peeling w jednym

Do wykonania maseczki będziesz potrzebować dwóch składników:

1 plaster świeżego ananasa

2 łyżki miodu

Owoc zblenduj, dodaj do niego miód i wymieszaj. Powstały produkt możesz nakładać na twarz w formie maseczki – trzymaj go wtedy około 15 minut, następnie spłucz – lub jako peeling. Wtedy lepszym rozwiązaniem będzie użycie scukrzonego miodu, nie lejącego się. Wykonaj peeling, następnie spłucz produkt ciepłą wodą.

Zrób to sama. Domowa i wydajna pianka do zmywania makijażu. Wykonasz ją w 10 minut

Uwaga

Jako że ananas ma dużą zawartość witaminy C, która powoduje, że nasza skóra jest wrażliwa na promieniowanie słoneczne, nie wykonuj zabiegów z jego użyciem rano. Nawet jeśli używasz domowego kosmetyku wieczorem, najlepiej na drugi dzień zabezpieczyć się kremem z filtrem. Ananas może uczulać, dlatego nie zapomnij przeprowadzić próby alergicznej przed nałożeniem maseczki na całą twarz.