Zainteresowanie paznokciami hybrydowymi w Polsce nie słabnie od kilku lat. Kobiety kochają tę metodę za wygodę, długi okres utrzymania koloru na płytce oraz szeroki wybór. Mało która z nich zdaje sobie sprawę z tego, że unikanie zdjęcia hybrydowej powłoki przez dłuższy czas ma opłakane skutki dla płytki paznokcia oraz jego kondycji. Zobacz, ile tak naprawdę powinnaś trzymać hybrydę na swoich paznokciach, by jej nie szkodzić!

ZOBACZ TEŻ: JEDWABNE PAZNOKCIE – METODA, KTÓRA WYPRZEDZA ŻELE! JEST NIESAMOWICIE TRWAŁA

Gdy rozmawiam z koleżankami o mani, temat zawsze biegnie ku nowym koloryzacjom, pomysłom i odkryciom fanatyków. Zmieniające kolor pod wpływem ciepłej i zimnej wody, syrenki, kocie oczy, maty i lustrzane odbicia to tylko góra lodowa tego, co proponuje nam ta metoda. I chociaż osobiście kocham hybrydę, to nie mogłam uwierzyć w to, że większość moich koleżanek nosi je nieustannie od 2, 3 a czasami nawet 5 lat! Bez jednodniowej przerwy, jakby stały się już naturalnym elementem ich życia.

Nie ma w tym jednak nic dziwnego – szacuje się, że ponad 80% klientek salonów kosmetycznych wybiera dzisiaj manicure hybrydowy, z czego co 3 wraca po kilku tygodniach na zdjęcie i ponowne położenie trwałego koloru. Dodając do tego kobiety, które robią hybrydę samodzielnie w domu… cóż, liczby mogą być naprawdę ogromne.

ZOBACZ TEŻ: Faceci nie znoszą, kiedy Twoje paznokcie tak wyglądają. Budzą w nich wstręt

Tymczasem eksperci alarmują, że manicure hybrydowy powinno się zdejmować co 12-14 dni, a raz na pół roku płytka powinna otrzymać co najmniej 2 tygodnie “oddechu” od kolejnego lakieru i naświetlania. I nie chodzi o fizyczny oddech, bo paznokieć jest tkanką martwą i nie potrzebuje tlenu, a o uzupełnienie minerałów i możliwość regeneracji.

Cienka i pękająca płytka paznokcia to najmniejszy z naszych problemów – w chwili obecnej są prowadzone badania na temat powiązania lampy UV z rozwojem czerniaka podpłytkowego. Wiele kobiet po rezygnacji z hybrydy narzeka też na tkliwość paznokci oraz przewlekły ból pod płytką. A to tylko kolejny powód do tego, by do wspaniałej hybyrdy podchodzić jednak z dystansem i nie przedkładać urody nad zdrowie, które przecież jest najważniejsze.

Wiedziałaś o tym?

Źródło: elle.com