Zakrywanie twarzy maseczkami, stres, zanieczyszczenie powietrza – wszystkie te czynniki sprawiają, że coraz poważniej dotyka nas odwodnienie cery. Skóra ma problem z utrzymaniem wody, zaczyna ją tracić, stając się wiotka i nabierając zmarszczek. Nawet skóra mieszana i tłusta może ulec odwodnieniu. Wówczas czuć nieprzyjemne ściągnięcie, które sprawia dyskomfort. Oznacza to, że cera natychmiast potrzebuje nawilżenia. Jednakże nie oznacza to, że wypicie butelki wody rozwiąże wszystkie nasze problemy. Do tej pory najskuteczniejszy w pielęgnacji był kwas hialuronowy, jednakże jest szansa, że pojawił się składnik, dający jeszcze lepsze efekty!

Antyoksydanty, kolagen, kwas hialuronowy i… igły. Rozmawiamy z ekspertem medycyny estetycznej

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest jednym z najlepszych znanych do tej pory składników nawilżających. Od wielu lat kremy na jego bazie uznawane były za jedne z najlepszych. Kwas hialuronowy posiada wiele właściwości, które czynią z niego powszechnie używany surowiec w kosmetyce. Posiada zdolność wiązania dużych ilości wody – jeden gram może związać nawet sześć litrów wody! Wspiera tworzenie włókien kolagenowych, zatem przy jego pomocy nasza skóra może odzyskać jędrność i młody wygląd. Jednakże od jakiegoś czasu trwają badania nad jeszcze skuteczniejszymi środkami nawilżającymi. Istnieje szansa, że właśnie pojawił się godny rywal dla najbardziej docenianego składnika kosmetycznego!

Kosmetyki z kwasem hialuronowym – kto powinien je stosować?

Elektrolity

Najnowsze badania wykazały, że w pielęgnacji skóry świetnie mogą się sprawdzić… elektrolity. Tak, dokładnie te same, które spożywają sportowcy po wysiłku. Największe spustoszenie w kondycji skóry przynosi wydostawanie się aktywnych składników, których ubywa wraz z wodą. Skóra staje się nie tylko odwodniona, ale także słabo odżywiona. Dzięki dodatkowi elektrolitów, kosmetyki są w stanie działać jeszcze efektywniej. Dzięki nim nie tylko składniki wnikają głębiej, ale są w stanie zostać w skórze na dłużej. Sprawia to, że efekty, które dają kosmetyki z elektrolitami, są zdecydowanie bardziej zauważalne i długotrwałe. Elektrolity to składniki, które po zmieszaniu z płynami tworzą ładunek elektryczny. Pomagają składnikom nawilżającym, takim jak kwas hialuronowy, wnikać i pozostawać w głębi skóry. Elektrolity są swoistym dystrybutorem, który zapewnia właściwą równowagę, naprawiając strukturę skóry.