O elektrycznych szczoteczkach do oczyszczania twarzy zrobiło się głośno już jakiś czas temu. Największą popularnością cieszą się te soniczne, m.in. Clarisonic czy Foreo. Jedni je kochają i nie wyobrażają sobie bez niej codziennej pielęgnacji, inni uważają je za zbędny urodowy gadżet. Dzisiaj przychodzimy do Was z garścią ciekawostek. Zapewne nie miałyście pojęcia o tych zastosowaniach tego urządzenia…

ZOBACZ KONIECZNIE: NAJLEPSZE ELEKTRYCZNE SZCZOTECZKI DO MYCIA TWARZY

Czy wiedziałyście, że możecie używać ich do…

… zmywania makijażu?

Możecie robić to przy pomocy dowolnego produktu do demakijażu. Wyciskamy porcję kosmetyku o wielkości ziarnka grochu bezpośrednio na szczoteczkę, następnie delikatnymi kolistymi ruchami dociskamy ją do twarzy. W ten sposób pozbywamy się makijażu i dokładnie oczyszczamy pory. Żeby na własnej skórze przekonać się, że to działa, możecie wykonać prosty test. Jedną połowę twarzy zmyjcie przy pomocy szczoteczki, drugą wacikiem, ale z użyciem tego samego produktu. Następnie chwyćcie za czysty wacik nasączony np. płynem micelarnym i przetrzyjcie nim twarz. Jak myślicie, wacik z której strony twarzy będzie czysty?

Do czego jeszcze możesz używać szczoteczki sonicznej?

… złuszczania skóry przed nałożeniem samoopalacza?

Chyba nie musimy Wam tłumaczyć tego, jak ważne jest wykonanie dokładnego peelingu przed nałożeniem samoopalacza? Prawdopodobnie żadna z nas nie chciałaby skończyć z nieestetycznymi plamami i zaciekami… Jeżeli posiadacie szczoteczkę, możecie odpuścić sobie peeling. Wystarczy, że dokładnie oczyścicie skórę przy pomocy tego urządzenia.

… zmywania samoopalacza?

Tak samo jak może nam pomóc w przygotowaniu skóry przed nałożeniem samoopalacza, tak samo może pomóc w jego usunięciu. Szczoteczka może jeszcze być bardzo pomocna, gdy np. w ostatniej chwili zobaczycie niezbyt urodziwe zacieki…

Do czego jeszcze możesz używać szczoteczki sonicznej?

… wzmocnienia działania maski nakładanej na twarz?

Przy stosowaniu kosmetyków pielęgnacyjnych zależy nam na tym, aby dotarły one do jak najgłębszych warstw skóry. Przy stosowaniu różnego rodzaju maseczek warto „podkręcić” ich działanie właśnie szczoteczką soniczną. Mowa w szczególności o tych „przerażających” maskach, które wyglądają jak „druga twarz”. Kiedy zaczniecie dodatkowo masować je urządzeniem, drgania sprawią, że serum zawarte w masce wchłonie się jeszcze lepiej.

ZOBACZ KONIECZNIE: ELEKTRYCZNE SZCZOTECZKI DO MYCIA TWARZY – TAK CZY NIE?

… pozbywania się suchych plam?

Jeżeli macie problem z przesuszoną skórą w niektórych miejscach, warto potraktować je szczoteczką. Warto jednak pamiętać o tym, że do tego celu powinna być używana specjalna końcówka przeznaczona do ciała. Masaż szczoteczką należy stosować raz w tygodniu i… Nigdy więcej przesuszonych kolan czy łokci!

… przedłużenia trwałości makijażu?

Nie jest tajemnicą, że makijaż na idealnie czystej skórze będzie trzymał się lepiej. Warto przed nałożeniem podkładu i korektora oczyścić twarz szczoteczką. Gdy powierzchnia skóry będzie gładka i pozbawiona sebum, makeup będzie trzymał się dłużej i nie będzie wymagał dokonywania poprawek w ciągu dnia. Ten trik warto wypróbować przed ważną imprezą, szczególnie, gdy nie lubicie używać bazy pod makijaż.

… łagodzenia zapalenie mieszków włosowych?

Mowa o nieestetycznych czerwonych krostkach, które znajdują się najczęściej na rękach, a dokładniej – na przedramionach. Przypadłość ta jest trudna do wyleczenia, jednak funkcja turbo w szczoteczce powinna pomóc w odblokowywaniu zatkanych mieszków włosowych. Jeżeli uzbroicie się w cierpliwość – skutki mogą być świetne!

ZOBACZ: KIM KARDASHIAN POKAZAŁA SWOJE ULUBIONE RÓŻE DO POLICZKÓW

… do wykonywania delikatnego masażu po treningu?

Pulsacyjne drgania mogą przynieść ukojenie dla bolących mięśni. Mowa m.in. o ramionach i plecach. Do tego celu również przyda się końcówka do ciała.

Do czego jeszcze możesz używać szczoteczki sonicznej?

A może Wy również macie jakieś swoje nietypowe zastosowania dla tego rodzaju urządzeń?