Multimasking to odpowiedź na każdy problem cery w jednym zabiegu pielęgnacyjnym. Całość opiera się na nałożeniu kilku maseczek dedykowanych do innych zadań na różne partie skóry. To sposób na to, aby zminimalizować wygląd porów na brodzie, zapobiec nadmiernej produkcji sebum na czole i nosie oraz nawilżyć i ujędrnić delikatną cerę na policzkach i wokół oczu. A to wszystko za jednym razem!

Multimasking można porównać do techniki konturowania twarzy. W ostatnim czasie popularność mieszania bronzera, różu i rozświetlacza jest bardzo duża. Kosmetyki nakładamy zgodnie z określoną zasadą. Przyciemniamy te partie twarzy, które chcemy wyeksponować. A dzięki delikatnemu rozświetleniu tuszujemy drobne niedoskonałości. Nie nakładamy więc jednego produktu na całą twarz. Stosujemy kosmetyki partiami. Podobną zasadę warto wprowadzić do pielęgnacji. Zamiast aplikować jedną maseczkę, możemy wykorzystać trzy różne produkty. Wystraczy nałożyć je w konkretne strefy, które mogą przecież wymagać zupełnie innych sposób pielęgnacji.

Różne obszary skóry mogą mieć zupełnie wymagania, dlatego właśnie multimasking to rozwiązanie, które pomoże poprawić kondycję cery, a specjalnie połączone składniki w poszczególnych maseczkach poradzą sobie z określonymi problemami skórnymi. Rezultatem tego będzie czysta, odświeżona cera bez niedoskonałości.

Jak stosować multimasking

Aby rozpocząć przygodę z wielozadaniowością w pielęgnacji warto na początku dokładnie zbadać swoją cerę i przyjrzeć się w jakich obszarach jest przesuszona, gdzie produkcja sebum jest zbyt wysoka, czy pojawiają się popękane naczynka, zaskórniki czy cienie pod oczami i drobne zmarszczki. Kiedy rozpoznasz potrzeby różnych partii skóry – możesz dobrać kilka maseczek, które są dedykowane określonym potrzebom.

Dobre bakterie dla skóry – kosmetyki z probiotykami. Kto powinien je stosować?

Warto także zastosować zabieg tuż po gorącym prysznicu. Wówczas cera jest miękka i gotowa na przyjęcie składników aktywnych zawartych w maseczkach. Zazwyczaj tzw. strefa T jest bardziej podatna na przetłuszczanie, dlatego w tym miejscu warto zastosować kosmetyk z dodatkiem kwasu salicylowego lub glinki. W ten sposób dokładnie oczyścisz i zmatowisz skórę.

Na policzkach i w okolicach ust cera może być przesuszona, dlatego w tym miejscu sprawdzą się maseczki nawilżające z dodatkiem kwasu hialuronowego i składników opóźniających procesy starzenia. Z kolei obszar pod oczami jest bardzo delikatny, dlatego w tym miejscu warto sięgnąć po specjalne żelowe maseczki w półokrągłym kształcie.

Po nałożeniu maseczek na skórę twarzy postępuj podobnie jak w przypadku normalnej pielęgnacji. Pozostaw kosmetyki na około 15 minut, po czym spłucz całość letnią wodą i wykonaj delikatny masaż. Pomaga to zwiększyć krążenie krwi i napina skórę. Na koniec nałóż lekki krem nawilżający.

multimasking źródło: istock