Odkryliśmy już zalety kwasu hialuronowego i salicylowego dla naszej skóry. Teraz nadszedł czas na kwas migdałowy! Jest to jeden z kwasów AHA (alfa-hydroksykwasów), który powstaje na bazie gorzkich migdałów, przez co znakomicie działa na cerę z problemami. Przede wszystkim łagodnie złuszcza skórę, działa przeciwzmarszczkowo i nie powoduje podrażnień. Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz, co jeszcze ciekawego proponuje Ci ten wspaniały eliksir młodości!

ZOBACZ TEŻ: MĘCZYSZ SIĘ Z WYPRYSKAMI? KWAS SALICYLOWY BĘDZIE TWOIM WYBAWIENIEM

Jakie korzyści niesie za sobą stosowanie kwasu migdałowego?

Przede wszystkim jest to świetna broń w walce ze zmarszczkami. Coraz więcej kobiet decyduje się na zabiegi z użyciem kwasu migdałowego, chcąc w ten sposób zapobiec starzeniu się skóry. Kwas migdałowy przyspiesza obrót komórek poprzez rozpuszczenie maleńkich wiązań oraz usuwają martwą skórę z powierzchni. To właśnie ona doprowadza do matowienia i wysuszania skóry, a w konsekwencji doprowadza do powstawania bruzd i cienkich linii. Kwas migdałowy również wzmacnia działanie kolagenu, nadając skórze młodzieńczej jędrności.

Inną wielką i bardzo cenioną cechą kwasu migdałowego jest skuteczna walka z przebarwieniami skóry. W badaniach wykazano, że kwas migdałowy obniża poziom melatozy aż o 50% w ciągu 4 tygodni od rozpoczęcia stosowania. Wyrównuje koloryt i rozjaśnia cerę. Dodatkowo zawiera właściwości przeciwbakteryjne, które są niezwykle cenne w leczeniu trądziku. Plus obniża poziom wydzielanego sebum, co również prowadzi do zmniejszenia wyprysków.

ZOBACZ TEŻ: Kwas hialuronowy – eliksir piękna XXI wieku

Pewnie teraz zastanawiasz się, jak stosować kwas migdałowy? To proste – najlepiej używać go w ramach codziennych czynności pielęgnacyjnych, czyli po oczyszczaniu twarzy i przed nałożeniem nawilżenia. Sposób aplikowania kwasu jest również istotny – powinno się dociskać lekko produkt do skóry i odczekać chwilę przed aplikacją kremu.

To jak, spróbujecie?