Termin Detoks nabiera różnych znaczeń – od zabiegów pielęgnacyjnych, po diety i koktajle. Wszystko to opiera się na procesie usuwania z organizmu niebezpiecznych toksyn i substancji. Najnowszą metodą oczyszczania jest detoks stóp.

Istnieje wiele sposób na to, by przeprowadzić ten zabieg w domu. Jedną z nich jest oczyszczenie szkodliwych substancji zalegających w ciele za pomocą specjalistycznego urządzenia. Kąpiel wodna stóp poprzez stymulację przepływu jonów przez skórę pomaga w oczyszczeniu i detoksykacji. Można także wypróbować maseczki gliniane oraz detoksykacyjne poduszki do stóp.

Przepisy na domowe maseczki do stóp! Składniki do nich znajdziesz w domu

Detoks stóp – zalety

Podczas codziennych czynności jesteśmy narażeni na działanie szkodliwych czynników – zanieczyszczenia powietrza, niezdrowa żywność i używki. To wszystko odbija się na naszym zdrowiu. Detoks stóp pomoże oczyścić organizm, a dodatkowo zapewni odprężenie, zmiękczy skórę stóp i przygotuje nas do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Detoks stóp – domowe sposoby

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na specjalistyczne urządzenia do detoksykacji, wypróbuj kilka domowych sposobów.

Maska węglowa

Węgiel aktywny jest często używanym składnikiem w pielęgnacji, którego zadaniem jest głębokie oczyszczenie skóry. Możesz z powodzeniem wypróbować go również jako domowa maska na stopy.

Maseczka z glinki

Glinka bentonitowa to również bezpieczny składnik do detoksykacji stóp. Wymieszaj ze sobą ½ szklanki glinki, sześć łyżek octu jabłkowego oraz trzy łyżki wody. Nałóż na skórę i pozostaw do wyschnięcia, następnie spłucz wodą.

Idealne stopy na lato? Z tym kremem to możliwe [RECENZJA]

Maseczka z soli

To najprostszy sposób na oczyszczenie. Namocz stopy w roztworze z soli epsom. Odczekaj kilka minut o opłucz skórę letnią wodą. Sól epsom, dzięki zawartości siarki i magnezu działa przeciwdrobnoustrojowo, oczyszczająco i detoksykująco.