Detoksykacja skóry pod pachami to zabieg, który daje wiele korzyści. Pomaga dokładnie oczyścić ciało z zanieczyszczeń i toksyn oraz pozwala skórze swobodnie oddychać. Codzienne stosowanie dezodorantów ma zapewnić nam uczucie świeżości i neutralizować nieprzyjemny zapach. Jednak produkty te często zawierają w sobie również składniki, które mogą powodować podrażnienia. Właśnie dlatego detoksykacja pach jest czymś, co warto zastosować.

Pot i resztki kosmetyku oraz inne zanieczyszczenia blokują pory, dlatego warto zadbać o odpowiednie oczyszczenie. Oto przepis na detoks pach:

Maseczka na skórę pod pachami

Składniki:

glinka bentonitowa – 1 łyżka

ocet jabłkowy – 1 łyżeczka

miąższ z aloesu lub ogórka – 1 łyżka

Wykonanie:

Wymieszaj ze sobą wszystkie składniki i nałóż na oczyszczoną skórę pach. Zmyj całość po odczekaniu około 5 minut.

Detoks skóry głowy. Peeling na bazie octu jabłkowego

Maseczkę możesz wykonywać 1-2 razy w tygodniu. Na początek nałóż mieszankę na kilka minut. Stopniowo, podczas kolejnych zabiegów, możesz przedłużacz czas. Ale pamiętaj, by nie przekraczać 10 minut. To optymalny czas, w którym skóra się oczyszcza i usuwają się z niej toksyny i głęboko zalegające zanieczyszczenia.

Antyperspiranty i dezodoranty pozostawiają lepki film na skórze, który trudno jest usunąć. Detoksykacja pach pomoże usunąć chemiczne składniki, bakterie i zanieczyszczenia oraz skutecznie odblokuje pory skóry.

Liście zielonej herbaty i witamina E. Czy zielony detoks naprawdę likwiduje objawy zmęczonej skóry? [RECENZJA]

Oprócz stosowania maseczki oczyszczającej warto także pamiętać o odpowiedniej wentylacji. W szczególności w okresie letnim. Aby zapewnić skórze przepływ powietrza dobrze jest wybierać naturalne materiały, takie jak: bawełna, jedwab i len. To o wiele lepsze rozwiązanie niż ubrania z syntetycznych odpowiedników. To, na co powinniśmy zwrócić uwagę to także depilacja. Włosy pod pachami powinny być odpowiednio skrócone lub zupełnie usunięte, ponieważ w tym miejscu gromadzi się najwięcej bakterii, zanieczyszczeń oraz mikroskopijnej wielkości kropli potu.