Używanie dezodorantów to ostatnio bardzo popularny temat. Produkty te często zawierają w sobie składniki, które mogą powodować podrażnienia skóry. Wiele osób rezygnuje z ich używania w ramach działań przyjaznych dla środowiska, wybierając w pełni naturalne kosmetyki do pielęgnacji skóry i włosów.

Sprawa związana z dezodorantami nie jest łatwa, w końcu to kosmetyk, którego używa się codziennie. Ma dać uczucie odświeżenia i zneutralizować nieprzyjemny zapach potu. Ale istnieją alternatywne sposoby, które zapewnią taki sam efekt.

CZY MASECZKI POD OCZY NAPRAWDĘ ROBIĄ RÓŻNICĘ? CZY SĄ TYLKO DOBRĄ REKLAMĄ?

Oprócz codziennego prysznica, ważne jest też zapewnienie skórze odpowiedniej wentylacji. Naturalne materiały, takie jak bawełna i jedwab są o wiele lepszym wyborem niż ich syntetyczne odpowiedniki. Ważną kwestią jest też depilacja. Włosy pod pachami powinny być odpowiednio skrócone lub usunięte, ponieważ gromadzą się tam mikroskopijne krople potu oraz bakterie. Nie bez znaczenia jest też kwestia diety. Lepiej unikać pikantnych i ostrych potraw, które wzmagają wydzielania potu.

Aby móc w pełni obejść się bez dezodorantu ważna jest też odpowiednia pielęgnacja skóry. Oprócz oczyszczania łagodnym żelem, można spróbować delikatnie przetrzeć skórę pod pachami zwilżonym wacikiem. W tym celu dobrze sprawdza się łagodny płyn micelarny lub woda termalna. Można spróbować tez specjalnych maseczek detoksykacyjnych. Stosowane raz lub dwa razy w tygodniu pomogą oczyścić skórę i pozbyć się zanieczyszczeń.

NIE UWIERZYSZ, ILE CI LUDZIE MAJĄ LAT! ZDECYDOWANIE NIE WYGLĄDAJĄ NA SWÓJ WIEK!

Aby obejść się bez dezodorantu, a w szczególności bez zawartych w nim szkodliwych chemicznych substancji, może skorzystać z naturalnych alternatyw, które zawierają w sobie wyłącznie ziołowe składniki.