Paznokcie, podobnie jak nasza skóra, potrzebują czasem solidnej dawki odżywienia i regeneracji. Krem do rąk może okazać się niewystarczającym sposobem na ich pielęgnację. W szczególności po zimie, kiedy skóra dłoni jest przesuszona, warto zadbać o nią w szczególny sposób.

Oto skuteczne sposoby na detoks, które pomogą cieszyć się zadbanymi, mocnymi paznokciami i miękką skórą dłoni.

Dokładnie oczyść płytkę paznokci
Pierwszym krokiem jest pozbycie się resztek lakieru do paznokci. Najlepiej jest wykorzystać w tym celu zmywacz z dodatkiem witaminy E, która odżywi płytkę. Najgorszą z możliwych opcji jest obdzieranie zaschniętej warstwy lakieru. Ta z pozoru błaha czynność ma bardzo poważne konsekwencje – niszczy wierzchnią warstwę paznokci.

ZOBACZ TEŻ: NAJLEPSZY SPOSÓB NA ROZDWAJAJĄCE SIĘ PAZNOKCIE. BĘDĄ MOCNE I BŁYSZCZĄCE

Pamiętaj o skórze dłoni na co dzień
Kluczem do zdrowych, zadbanych paznokci jest dbałość o skórki wokół paznokci. Podczas codziennych czynności są one szczególnie narażone na wysuszenie. Pozadzierane i popękane skórki zwiększają ryzyko infekcji. Dlatego warto dbać o ich nawilżenie. W tym celu pamiętaj, by co najmniej dwa razy dziennie smarować je odżywką. Możesz w tym celu wykorzystać również olej kokosowy.

Chroń skutecznie
Podczas fazy detoksykacji zminimalizuj obciążenie paznokci chemikaliami tak bardzo, jak tylko to możliwe. Podczas wykonywania prac domowych, np. mycia naczyń zakładaj ochronne rękawice. Przytnij paznokcie na krótko, by utrzymać je w czystości i dać czas na regenerację.

Wybierz właściwie
Po odczekaniu co najmniej tygodnia możesz pomalować paznokcie lakierem. Ale zanim położysz kolor, nałóż na płytkę warstwę lakieru bazowego, a na koniec zabezpiecz wszystko lakierem nawierzchniowym. To pomoże Ci na dłużej utrzymać manicure w dobrym stanie i zapobiegnie odbarwień na płytce.

ZOBACZ TEŻ: UROCZE POMYSŁY NA PAZNOKCIE WIELKANOCNE. ZAINSPIRUJ SIĘ NA ŚWIĘTA!

Czytaj skład
Jest jeszcze jedna ważna kwestia – zanim sięgniesz po lakier do paznokci, przeczytaj jego skład. Pewne substancje chemiczne są szczególnie szkodliwe dla płytki paznokcia. Unikaj szczególnie tych produktów, które zawierają w swoim składzie formaldehyd, toluen oraz fosforan dibutylowy. To najbardziej niebezpieczne substancje, jakie kryją się w lakierach do paznokci.