Pozbycie się niechcianego wąsika różni się od typowej depilacji. Zazwyczaj sięgamy po depilator, maszynkę do golenia lub wosk. To jedne z najbardziej popularnych metod, jednak skóra twarzy jest bardzo delikatna, a włoski rosnące tuż nas górną wargą są cieńsze, dlatego warto sprawdzić jakie opcje okażą się w tym przypadku najlepsze.

Włoski na twarzy posiada każdy z nas, jednak u niektórych są one bardziej widoczne. Taka sytuacja zazwyczaj dotyczy brunetek, które mają ciemne, gęste i mocne włosy, niestety często są one widoczne także na twarzy. Jednak nie tylko karnacja i typ urody są jednym z czynników, które powodują powstawanie tzw. wąsika. Bardzo często wiążę się to z okresem dojrzewania, a także menopauzą i uwarunkowaniami genetycznymi. Niektóre choroby również są za to odpowiedzialne, szczególnie związane z gospodarką hormonalną.

ODWAŻNA KAMPANIA REKLAMOWA. MASZYNKA DO GOLENIA TO WYBÓR, NIE KONIECZNOŚĆ

Jedną z najpopularniejszych metod depilacji twarzy są plastry z woskiem. To skuteczny sposób, który pozwala cieszyć się gładką skórą na co najmniej kilka tygodni. Sam sposób depilacji, chociaż nie należy do najprzyjemniejszych, jest prosty w wykonaniu i stosunkowo tani. Wystarczy nakleić lekko rozgrzany plaster na oczyszczoną skórę i zerwać go energicznym ruchem.

Minusem ten metody jest to, że jeszcze przez jakiś czas po wykonaniu zabiegu skóra jest podrażniona i zaczerwieniona. Taki stan utrzymuje się jednak maksymalnie kilak godzin. Jest jeszcze jeden warunek, który musi zostać spełniony – włoski nie mogą być krótsze niż 3 mm.

TRUSKAWKOWE NOGI: PROBLEM POJAWIAJĄCY SIĘ PO DEPILACJI

Kolejnym sposobem jest depilacja laserowa. Wiązka lasera oddziałuje na mieszki włosowe i w ten sposób zapobiega dalszemu wzrostowi włosków. To metoda, która daje bardzo skuteczny efekt już po pierwszym zabiegu, a już po kilku można cieszyć się zupełnie gładką skórą twarzy. Ta metoda jest szczególnie polecana osobom, których włoski są dosyć twarde, ciemne, a po zwykłej depilacji bardzo szybko odrastają. Laser sprawdza się w tym przypadku najlepiej.

Jest jeszcze jeden rodzaj depilacji wąsika, który cieszy się sporą popularnością. Mowa tu o depilacji twarzy pastą cukrową. To zupełnie bezbolesna metoda, ale jej efekt utrzymuje się zaledwie kilka dni. Po tym czasie włoski odrastają i znowu są widoczne. Warto też pamiętać o zrobieniu próby alergicznej – przed nałożeniem pasty na twarz, nałóż odrobinę na włoski rosnące na ręce. Jeśli nie pojawi się zaczerwienienie ani żaden inny niepokojący symptom, można rozpocząć depilację twarzy.

NAJGORSZE BŁĘDY PODCZAS DEPILACJI WOSKIEM. SPRAWDŹ JAK UNIKNĄĆ WPADKI