Jeśli śledzisz nowości ze świata kosmetyków i jesteś jedną z tych osób, które czytają skład produktu przed zakupem w drogerii, na pewno nie jest Ci obcy retinol. Dermatolodzy i media rozpływają się nad jego niezwykłymi zdolnościami, ale wraz ze wzrostem popularności pojawiają się też wątpliwości i pytania – czy na pewno jest taki idealny? I czy jest jakiś produkt, który działa podobnie bez pozostawiania zaczerwień na skórze czy nadwrażliwości? Oczywiście, że jest. Nazywa się bakuchiol i jest naszym najnowszym odkryciem!

ZOBACZ TEŻ: KOBIETA MA 78 LAT I PRZEZ 50 UŻYWAŁA RETINOLU. JEST NAJLEPSZĄ REKLAMĄ!

Jeszcze do niedawna retinol w standardowym składzie miał monopol na bycie cudotwórcą gdy w grę wchodził temat pielęgnacji skóry. Nieustannie słyszeliśmy też, że jest pionierem we wstrzymywaniu procesu starzenia się skóry, skutecznie walczy z trądzikiem i niezawodnie regeneruje komórki. Pojawiał się w składzie każdego kosmetyku przeciw starzeniu się skóry, nawilżającym i odżywczym. Tymczasem na rynku pojawił się bakuchiol i wygląda na to, że zamierza szturmem zdobyć rok 2019. A oto wszystko, co wiemy na jego temat.

Czym jest bakuchiol i co dobrego może zrobić dla Twojej skóry?

To substancja pochodzenia roślinnego, która stanowi naturalną alternatywę dla witaminy A w czystej postaci, czyli retinolu. Opisywany jest jako związek występujący w nasionach indyjskiej rośliny Psoralea corylifolia i posiadający silne działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające a nawet przeciwtrądzikowe.

Czym różni się bakuchiol od retinolu?

Badania kliniczne wykazały, że bakuchiol jest równie skuteczny co retinol w procesie regulacji obrotu kolagenu. Pojawiła się też hipoteza, że nawet radzi sobie dużo lepiej. Jak donoszą eksperci – wystarczy 0,5% bakuchiol, by w 6 tygodni zmniejszyć widoczność zmarszczek, wygładzić drobne linie, poprawić pigmentację, elastyczność i jędrność skóry. I to wszystko bez podrażnień w postaci czerwonych plamek, nadwrażliwości czy wysuszania skóry.

ZOBACZ TEŻ: Babcine metody na piękną cerę

Jak powinno się stosować bakuchiol?

Poleca się go jako składnik kosmetyków stosowanych na noc oraz bezpośrednio po oczyszczaniu twarzy. Na rynku obecnie można znaleźć wiele dobrych produktów z bakuchiolem, szczególnie w olejach, serum, wzmacniaczach czy kremach.

Co Wy na to?

Poznajcie kilka kosmetyków w składzie których znajdziecie bakuchiol.