Mycie twarzy bez wody to jeden z najnowszych trendów, który pojawił się Tik Toku. Nowa technika pielęgnacji zupełnie wyklucza stosowanie płynnych kosmetyków – wody termalnej, toniku czy wody micelarnej. Do oczyszczania skóry stosuje się wyłącznie delikatne środki, które zaaplikowane na suchą skórę twarzy zamieniają się w białą warstwę przypominającą maseczkę do twarzy. Wielu użytkowników Tik Toka twierdzi, że ta technika oczyszczania pomaga dogłębnie usunąć zanieczyszczenia z porów skóry, reguluje produkcję sebum oraz pozostawia cerę miękką i nawilżoną.

„Zaczesywanie rzęs”. Hit z TikToka, dzięki któremu rzęsy zwiększają swoją objętość

Mycie twarzy bez wody: tak czy nie?

Mycie twarzy bez wody i zupełne zrezygnowanie z użycia toniku, wody termalnej lub micelarnej to nowy, ryzykowny trend pielęgnacyjny. Jego skuteczność w dużej mierze zależy od wyboru produktu do oczyszczania skóry. Przy czym warto pamiętać o tym, że środki czyszczące o żelowej lub piankowej konsystencji nie mogą być stosowane bez użycia wody. Nierozcieńczone prowadzą do podrażnień i wysuszenia skóry. Mogą też spowodować naruszenie naturalnej warstwy hydrolipidowej skóry. To samo dotyczy specjalnych mydeł w kostce.

@beautyjm0 Dry cleansing, great trick for all skin types, especially oily acne prone skin. #skincaretips #skincaretiktok #skincaretiktokers #oilyskincare #skincareover35 #skincareover55 #skincareover45 #fypシ #skincareover60 #glowingskin #firmskin #acneskincare #acneskin @Scortezz Beauty ♬ Aesthetic - Tollan Kim

Czy można myć twarz wodą z kranu?

Twarda woda z kranu rzeczywiście może mieć niekorzystny wpływ na kondycję skóry – osłabia jej naturalną barierę ochronną i może prowadzić do pojawienia się podrażnień i zatkania porów. Dotyczy to przede wszystkim posiadaczy cery z niedoskonałościami, a także cery wrażliwej oraz suchej. Aby zminimalizować negatywne skutki warto zainwestować w specjalny filtr, który zmiękczy wodę i sprawi, że zastosowane środki do oczyszczania skóry będą działać skuteczniej.

Czy zimna woda jest kluczem do pięknego wyglądu cery? Eksperci wyjaśniają

Mycie twarzy bez wody – jakie kosmetyki stosować?

Ogólna zasada pielęgnacji polega na aplikowaniu kosmetyków na delikatnie zwilżoną skórę. W ten sposób składniki aktywne zawarte w formule produktu działają skuteczniej –  lepiej rozprowadzają się po skórze i wnikają do głębszych warstw. Wilgotna skóra działa jak gąbka – chłonie składniki do wewnątrz. Jeśli jednak mimo wszystko chcesz wypróbować nowy trend z Tik Toka poszukaj nawilżającego środka czyszczącego, który zawiera kwas hialuronowy, ceramidy lub oleje pochodzenia roślinnego. Do bezwodnego oczyszczania lepiej stosować mleczka oczyszczające oraz kosmetyki o kremowej konsystencji oraz unikać składników takich jak alkohol, nadtlenek benzoilu, większości substancji zapachowych oraz kwasu salicylowego i glikolowego.