Ile kremu to za dużo? Czy lepszym rozwiązaniem jest oszczędne gospodarowanie produktami do pielęgnacji, czy może ilość bezpośrednio wiąże się z jakością? Podczas aplikacji kremu, serum, ampułek i innych nowinek kosmetycznych często zastanawiamy się, jaka ilość produktu przyniesie nam najlepsze korzyści. Rozwiać wszelkie wątpliwości pomoże technika 13 kropek. Warto skorzystać  z niej przede wszystkim w okresie wakacyjnym podczas stosowania kremów z filtrem przeciwsłonecznym.

Krem z filtrem: dlaczego warto?

Krem z filtrem SPF to podstawowy kosmetyk do pielęgnacji skóry – w szczególności w okresie wakacyjnym powinniśmy pamiętać o jego regularnej aplikacji. To produkt, który nie tylko opóźnia procesy starzenia, ale również przeciwdziała pojawianiu się przebarwień oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia raka skóry. Aby mieć pewność, że nakładamy odpowiednią ilość kremu z filtrem – warto zastosować się do zasady 13 kropek. Ta metoda nakładania produktów na skórę pomaga nosić odpowiednią ilość.

Uczulenie na filtr przeciwsłoneczny – oto jak je zidentyfikować

Czym jest technika 13 kropek w pielęgnacji?

Autorką techniki 13 kropek jest brytyjska dermatolog dr Sam Bunting. Opracowana przez nią metoda ma pomóc ludziom lepiej zrozumieć, ile kremu z filtrem należy nałożyć na twarz, by zyskać odpowiednią ochronę. Na początku wyciśnij odrobinę produktu na wewnętrzną stronę dłoni. Następnie umieść trzy kropki na czole i po trzy z każdej strony twarzy – od kości policzkowych po policzki. Na koniec umieść po jednej kropce po obu stronach nosa i dwie kropki na brodzie. Na koniec wcierasz wszystko w twarz stosując powolne, relaksujące ruchy i gotowe. Oprócz stosowania odpowiedniej techniki ważna jest również powtarzalność – przebywają na pełnym słońcu należy pamiętać o tym, by aplikować krem z filtrem co kilka godzin.