Peeling gommage nie jest zbyt znany w Polsce, natomiast Azjatki go uwielbiają. Nic dziwnego, gdyż jest to jeden z najbardziej uniwersalnych typów peelingu.

Czym różni się scrub od peelingu?

Idealne połączenie

Peeling gommage jest połączeniem peelingu ziarnistego i enzymatycznego. Zawiera zarówno enzymy roślinne, które rozpuszczają warstwę rogową naskórka,  jak i drobne cząsteczki ścierające. Większość peelingów jest dobra do jednego typu cery, np. dla tłustej cery zalecane są peelingi ziarniste, dla suchem – enzymatyczne. Peeling gommage mogą stosować wszystkie typy cery. Drobinki oczyszczą tłustą cerę z zalegającego łoju, jednak są one na tyle małe, że nie podrażnią skóry wrażliwej. Problemów nie powinna mieć również cera alergiczna.

Działanie

Peeling działa oczyszczająco i odświeżająco. Skóra po nim będzie wygładzona, a koloryt wyrównany. Peeling gommage poprawia mikrokrążenie w naczyniach włosowatych, dzięki czemu cera jest o wiele lepiej dotleniona i ukrwiona.

Peelingowanie ust: prosta czynność, którą większość z nas robi źle

Jak wykonać?

Jak wiemy, peeling enzymatyczny i scrub stosujemy w inny sposób. Pierwszy nakładamy na skórę suchą, a drugi – wilgotną. Jak zatem aplikować peeling gommage? Najpierw należy nałożyć go na twarz niczym maseczkę. Pozostawiamy na twarzy do zaschnięcia, a następnie masujemy skórę, ścierając preparat z twarzy. Robimy to okrężnymi ruchami. Resztki produktu będą wyglądały jak te, które zostawia po sobie gumka do ścierania na papierze, dlatego zabieg nazywany jest gumkowaniem twarzy. Gdy zetrzemy kosmetyk z całej powierzchni, buzię dokładnie myjemy wodą. Peeling gommage możemy wykonywać raz lub dwa razy w tygodniu. Po zabiegu należy zadbać o pielęgnację cery, podobnie jak w przypadku innych peelingów. Dzięki głębokiemu oczyszczeniu, składniki aktywne kosmetyków będą lepiej wnikać w naszą skórę.

Jeśli masz cerę wrażliwą, naczynkową lub trądzikową, nałóż peeling i pozostaw go do wyschnięcia. Następnie zamiast pocierać twarz, od razu spłucz produkt ciepłą wodą. Pozwoli Ci to uniknąć podrażniania skóry.