Produktów do oczyszczania twarzy jest wiele. Trudno spośród nich wybrać swojego ulubieńca. Zastanawiasz się, czy wybrać produkt na bazie oleju, czy wody? Odpowiedź jest prosta. Weź oba. Wykorzystując tylko jeden, nie oczyszczasz swojej twarzy całkowicie.

Wokół produktów na bazie olejków powstało wiele mitów, większość z nas nie sięga po nie z obawy, że cera zacznie się przetłuszczać. Nic bardziej mylnego. Często jest nawet tak, że chcąc pozbyć się sebum, używamy zbyt silnych środków czyszczących, które przynoszą odwrotny do zamierzonego efekt. Stosowanie produktów na bazie oleju może spowodować, że Twoja skóra znormalizuje się, będzie wyglądać świeżo i promiennie.

Etap 1. Produkt na bazie oleju

Olejki pomogą Ci pozbyć się zanieczyszczeń, które zgromadziły się na Twojej skórze w ciągu dnia oraz produktów, które zostały stworzone na bazie tłustych składników. Doskonale radzą sobie również z makijażem wodoodpornym. Aby prawidłowo oczyścić twarz, należy nałożyć produkt na dłonie i delikatnie masować suchą skórę. Następnie nawilżamy ręce i kontynuujemy masaż. Olejek emulguje z wodą, dzięki czemu powstaje emulsja. Kosmetyk zmywamy wodą.

Oczyszczanie twarzy tym sposobem da Ci skórę o jakiej marzysz

Etap 2. Produkt na bazie wody

Zadaniem tego kosmetyku jest usunąć to, co pozostało na Twojej skórze: resztka produktów na bazie wody oraz bakterie. Pamiętaj, aby zadbać o to, by ten produkt był łagodny. Ma on delikatnie oczyścić twarz, nie wpływając negatywnie na pH skóry. Większość tego typu kosmetyków powinna być używana na wilgotnej skórze, którą należy masować do uzyskania piany. Produkt spłukujemy letnią wodą.

Oczyszczanie jest najważniejszym etapem wieczornej pielęgnacji, dlatego nie warto sięgać po byle jaki produkt. Nie tylko sprawia, że możemy poczuć się świeżo po całym dniu, lecz przygotowuje naszą skórę na kolejne kroki. Dzięki odpowiednio oczyszczonej twarzy, składniki zawarte w emulsjach i kremach będą o wiele lepiej się wchłaniać.

Żegnamy szorstką, suchą skórę. Redakcyjny przegląd peelingów do ciała