Półki w drogeriach uginają się od produktów zwalczających cellulit. Żele, kremy, rollery, bańki chińskie, czy szczotki – zapewne nieraz zastanawiałaś się, co wybrać. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej szczotkowaniu ciała na sucho. Ten rodzaj masażu przynosi naprawdę zaskakujące rezultaty.

Recenzja kultowego kremu Egyptian Magic: tajemnica naturalnego piękna

Szczotkowanie ciała na sucho

Szczotki do masażu wykonane są z naturalnego lub sztucznego włosia. Mają na celu stymulować krążenie, dzięki czemu z organizmu wydalane są toksyny. To jednak nie jest jedyny efekt, który gwarantują. Przy regularnym szczotkowaniu ciała zauważysz, że:

– zmniejszył ci się cellulit
– rozstępy zostały zredukowane
– martwy naskórek uległ złuszczeniu
– skóra stała się jędrniejsza i gładsza
– problem wrastających włosków zniknął.

Plusem takiego masażu jest przy okazji to, że nie wymaga on żadnych dodatkowych kremów.

Jak poprawnie szczotkować ciało?

Szczotkowanie ciała zaczynamy zawsze od dołu ku górze. Przesuń szczotką kilkanaście razy od palców stóp do łydek, potem od dołu ud do pośladków. Powtórz czynność na obu nogach. Brzuch i piersi możesz szczotkować ruchami okrężnymi. Z kolei szyję i dekolt szczotkuj do dołu, w kierunku serca.

Przy masażu szczotką nie zapomnij o dłoniach, szczotkując zarówno ich zewnętrzną, jak i wewnętrzną część. Na końcu zajmij się rękoma. Tutaj również działa zasada od dołu do góry.

Zabieg warto robić codziennie, ale jeśli nie masz na to czasu, wykonuj go co drugi dzień. Niezwykle ważna jest regularność. Dopiero wtedy zauważysz upragnione efekty.

Co pieprzyki mówią o Tobie? Sprawdź, co oznacza ich położenie!