Szukasz pomysłu na modny manicure? W mediach społecznościowych znajdziesz ich całe mnóstwo. Nie wszystkie stylizacje znalezione w Internecie nadają się do noszenia na co dzień. Jedne z nich są zbyt odważne i krzykliwe inne zwyczajnie niebezpieczne. Kiedy na naszych oczach kreował się trend płonących paznokci, myślałyśmy, że nic już nas nie zaskoczy. Myliłyśmy się.

Ozdoby na paznokcie są niezastąpione. Akcesoria powodują, że manicure staje się wyjątkowy i niepowtarzalny. Jednym z najpopularniejszych trendów ostatnich miesięcy stał się manicure z wymiennymi zdobieniami. Potocznie zwane paznokcie tik tok rozbudziły wyobraźnię setek kobiet z całego świata.

ZOBACZ TEŻ: CZERWONY MANICURE NA WALENTYNKI I NIE TYLKO- 20 INSPIRACJI I WZORÓW

Na czym polega stylizacja tik tok? Do płytki paznokcia przykleja się zatrzask, na który aplikuje się dowolnie wybrane ozdoby (przymocowane są do drugiej części zatrzasku). Tego typu manicure wygląda pociągająco, ale czy na pewno jest bezpieczny? Na to pytanie odpowiedziała nam Ania Chwałek kosmetolog i stylistka paznokci z Akademii Piękna w Miasteczku Śląskim.

Myślę, że tego typu zdobienie wykonane do sesji zdjęciowej czemu nie, ale jeżeli chodzi o codzienne funkcjonowanie – nie wyobrażam sobie tak mocno wystającego elementu, ponieważ istnieje bardzo duże ryzyko zahaczenia, uszkodzenia czy też złamania paznokcia, co może grozić uszkodzeniem macierzy lub łożyska paznokcia, a w konsekwencji zdeformowaną płytką . Nie wspominając już o wyrwanych włosach, które zahaczyły się w tego typu „broszkę” i bakteriach siedzących w jej zakamarkach- tłumaczy Ania Chwałek.

style="overflow:hidden;">

Co z kobietami, które pomimo ewentualnego zagrożenia zdecydowałyby się na taką stylizację?

Oczywiście wszystko jest kwestią gustu, nie zapominajmy, że wszystko jest dla ludzi i pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności są kobiety, które będą w stanie w czymś tak fantazyjnym funkcjonować. Znając moje klientki, żadna nie skorzysta z takiego zdobienia, a ja myślę, że istnieje wiele metod zdobienia paznokci, które są zarówno praktyczne, jak i zjawiskowe.

style="overflow:hidden;">

ZOBACZ TEŻ: CZARNY MANICURE NA KAŻDĄ OKAZJĘ- 20 NAJPIĘKNIEJSZYCH INSPIRACJI I WZORÓW

No cóż, nie od dziś wiadomo, że dla urody kobiety są w stanie zrobić bardzo wiele. W dążeniu do perfekcji warto pamiętać o możliwych konsekwencjach. Co myślicie o ozdobach przypinanych do paznokci w ten sposób? Według Was ta metoda jest bezpieczna? Korzystałyście z niej już wcześniej?