Wieloetapowa pielęgnacja

Za sprawą koreańskiej dziesięcioetapowej pielęgnacji nauczyłyśmy się, że aby skutecznie dbać o naszą cerę, potrzebujemy kilku kosmetyków. Dużo mówi się o stosowaniu produktów o różnym działaniu, dzięki któremu kompleksowo zajmiemy się skórą. Jak jednak je stosować, aby wyciągnąć z nich to, co najlepsze? Czy wiedziałaś, że kolejność nakładania kosmetyków ma znaczenie?

Przepis na domowe kosmetyki z szafranem. Luksusowa pielęgnacja skóry

Konsystencja

Za jedno z głównych kryteriów, które decyduje o kolejności stosowania produktów, jest ich konsystencja. Ogólnie przyjmuje się, że najpierw nakładamy kosmetyki płynne, a później przechodzimy do gęstych konsystencji. Jeśli zamieniłybyśmy produkty miejscami, bogate formuły uniemożliwiłyby lżejszym przedostanie się do naszej skóry. Jednak w rzeczywistości sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Jak naprawdę powinna wyglądać Twoja pielęgnacyjna rutyna?

Kosmetyki oczyszczające

Przed nałożeniem jakiegokolwiek produktu odżywczego musimy zadbać o oczyszczenie twarzy. Nakładanie wszelkiego rodzaju pielęgnacji mija się z celem, jeśli nasze pory będą zatkane, a skórę będzie przykrywać warstwa sebum i brudu. Produkty nie będą miały szansy się do niej dostać i jej odżywić. Tyczy się to nie tylko wieczornej pielęgnacji, ale również porannej.

Dogłębna pielęgnacja włosów. Jak to robić, by osiągnąć widoczne efekty

Maseczka

Maseczek nie musisz stosować codziennie, ale jeśli jest to dzień, w którym masz chęć jej użyć, nakładasz ją tuż po oczyszczeniu twarzy. Pamiętaj, aby trzymać ją dokładnie tyle, ile zaleca producent. Maseczek nie powinnyśmy trzymać dłużej!

Toner

Toner ma za zadanie ukoić Twoją cerę po zastosowaniu oczyszczenia oraz przygotować ją na resztę produktów pielęgnacyjnych.

Pielęgnacja Polek z XIX wieku. Oto ich patent na wągry

Serum

Jeśli stosujesz w swojej pielęgnacji serum, powinnaś je nakładać przed kremami. Serum zazwyczaj ma bardzo wodnistą konsystencję, dlatego byłoby mu ciężko przeniknąć do skóry, gdybyś je aplikowała po kremie. Zastosowane bezpośrednio na stonizowaną twarz pozwala mu wniknąć w naskórek i odżywić go. Pamiętaj, aby pozwolić serum wchłonąć się w skórę! Odczekaj około minuty, zanim zaczniesz nakładać krem.

Krem

W zależności od tego, czy stosujesz pielęgnację dzienną, czy wieczorną, wybierz swój ulubiony krem. Nałóż go na skórę i pozwól mu się wchłonąć.

Piękno z przeszłości: jak kobiety w latach 20. radziły sobie bez kremów z filtrem przeciwsłonecznym

Krem pod oczy

Strefa pod oczami jest niezwykle ważna w pielęgnacji, chociaż bardzo często zaniedbywana. Skóra w tym miejscu jest niezwykle cienka i wrażliwa, dlatego wymaga zastosowania oddzielnego produktu, który odpowiednio o nią zadba.

Maści, maseczki całonocne, oleje

Jeśli stosujesz lecznicze maści, całonocne maseczki albo oleje, zawsze stosuj je na końcu. Zazwyczaj te produkty są najbardziej tłuste ze wszystkich kosmetyków, które chcesz zastosować w swojej pielęgnacji. Gdybyś zmieniła kolejność nakładania, ich gęste konsystencje zablokowałyby Twoje pory, uniemożliwiając innym produktom wniknięcie w skórę.