Zima to nie najlepszy czas dla skóry. Gwałtowne zmiany temperatury, siarczysty mróz oraz wiatr odbijają się negatywnie na jej kondycji. Mimo noszenia warstw ubrań, skóra na całym naszym ciele odczuwa negatywne skutki przebywania na mrozie. Bez solidnej i regularnej pielęgnacji przetrwanie tej pory roku jest niezwykle trudne. Dlatego nie możesz zapomnieć o tych podstawowych czterech krokach. Jak dbać o skórę zimą?

Skuteczny sposób na wypryski. Roztwór z kwasu borowego możesz zastosować na twarz i ciało

Co się dzieje ze skórą na mrozie?

Skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji przez cały rok, ale szczególnie zimą narażona jest na poważne problemy. Niskie temperatury sprawiają, że produkujemy mniej substancji natłuszczających. Nasza skóra staje się sucha i szorstka, traci elastyczność. Możesz odczuwać nieprzyjemne pieczenie, które związane jest z zaczerwienieniami i podrażnieniami. W ekstremalnych przypadkach naskórek może pękać i łuszczyć się. Stan naszej skóry pogarszają grube ubrania oraz przebywanie w przegrzanych pomieszczeniach z suchym powietrzem, a także gwałtowne zmiany temperatur, których doświadczamy wychodząc z pomieszczeń. Podpowiemy, jak dbać o skórę zimą!

Jak dbać o skórę zimą? Kąpiele

Zadbaj o odpowiednią kąpiel całego ciała. Dodawaj olejki, które dodatkowo nawilżą skórę. Unikaj mydła z silnymi detergentami, które dodatkowo będą działać wysuszająco. Zamień je na kremy do kąpieli z dodatkami olejków. Taki codzienny rytuał sprawi, że Twoja skóra będzie odpowiednio przygotowana do dalszej pielęgnacji.

Jak dbać o skórę zimą? Peeling

Nie zapomnij o regularnym wykonywaniu peelingu. Pomoże on pozbyć się martwego naskórka, dzięki czemu nie będzie on łuszczyć się w ciągu dnia, brudząc ubranie. Dodatkowo dzięki peelingowi skóra lepiej przyjmie kolejne etapy pielęgnacji. Peeling ziarnami możesz zastąpić np. szczotkowaniem skóry na sucho.

Gwiazdy K-pop na maseczkach w płachcie do pielęgnacji skóry.

Jak dbać o skórę zimą? Balsamy

Po każdym myciu wcieraj w całe ciało bogaty, głęboko odżywiający balsam. Przy okazji możesz wykonać masaż, który pomoże pobudzić krążenie i uelastyczni skórę, sprawiając, że będzie w doskonałej kondycji.

Inne czynności

Staraj się unikać gwałtownych zmian temperatur oraz przemrożeń. W ocieplanych pomieszczeniach stosuj filtr nawilżający, który zadba o odpowiednią wilgotność. To właśnie ona sprawi, że Twoja skóra nie będzie się przesuszać. Pij półtora litra wody dziennie, co również pozwoli zachować odpowiednie nawilżenie.