Pragniesz zachować gładką i jędrną skórę po której nie będzie widać upływającego czasu? Starasz się nie poddać upływowi czasu i jak najdłużej cieszyć się gładką cerą? Jeśli tak, to dlaczego w swojej rutynie pomijasz szyję? Pielęgnacja szyi jest równie ważna i jeśli o niej zapomnisz, nie uda Ci się zachować młodzieńczego wyglądu.

Naszyjnik kultowej firmy Tiffany&Co czy wisiorek Fabergé do oglądania i licytowania

Pielęgnacja szyi. Wątpliwości

Po pierwsze musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, do jakiej partii ciała należy szyja i jakie kosmetyki do niej stosować. Czy wystarczą zwykłe balsamy do ciała, czy też możemy używać tych do twarzy? Czy pielęgnacja szyi powinna różnić się w zależności od pory roku? Skóra na szyi jest niezwykle delikatna, a część lekarzy twierdzi, że jest nawet cieńsza i bardziej wrażliwa od tej na twarzy – i właśnie dlatego niezbędna jest specjalistyczna pielęgnacja! Skóra na szyi jest podatna na przesuszanie, ponieważ znajduje się na niej mniej gruczołów łojowych. Bardzo często zanim na twarzy pojawią się pierwsze zmarszczki, to właśnie na szyi widoczne stają się pierwsze oznaki starzenia.

Pielęgnacja szyi. Jakie kremy stosować?

Ponieważ skóra na szyi jest bardzo delikatna, nie używaj zwykłych kremów nawilżających, które stosujesz do ciała. Musisz uważać, aby produkt do twarzy nie zawierał bardzo silnych, drażniących składników aktywnych. Tylko takie kosmetyki będą nadawały się także do szyi. Istotny jest kierunek nakładania produktu. Krem powinno nakładać się od nasady szyi i rozsmarowywać w kierunku linii szczęki. Ruch do góry zapobiega rozciąganiu skóry. Gdy wychodzisz na słońce, nakładaj krem z filtrem nie tylko na twarz, ale także na szyję i dekolt.

Edyta Pazura na Instagramie opublikowała zdjęcie na którym widać wszystkie niedoskonałości. Fani: „Nie przejmować się”!

Co jeszcze warto wiedzieć?

Poza stosowaniem odpowiednich kosmetyków możesz dbać o swoją skórę także w inny sposób. Skóra szyi może stracić jędrność i zdrowy wygląd nawet podczas długiego trzymania głowy w dół, dlatego postaraj się, aby monitor komputera zawsze był na odpowiedniej pozycji. Podobnie z czytaniem książek oraz każdą czynnością, którą wykonujesz z opuszczoną głową. Pielęgnacja szyi może obejmować także jogę twarzy, która w znacznym stopniu jest w stanie przywrócić cerze młodzieńczy wygląd. To fantastyczny dodatek do kosmetyków, który dodatkowo poprawi ich skuteczność.