Cytryna może całkiem poważnie być nazwana królową domowych trików pielęgnacyjnych. Są to owoce, które mogą być lekarstwem na wiele problemów związanych z naszymi włosami i skórą.

Niezależnie od tego, czy chcesz pozbyć się zbyt mocnej opalenizny, czy próbujesz wyleczyć trądzik – cytryny są odpowiedzią na naprawdę wiele dolegliwości.

Jeśli jeszcze nie zdajesz sobie sprawy z zalet tego wspaniałego owocu, koniecznie przeczytaj dalszą część. Przedstawiamy Ci łatwe do zastosowania triki, w których główną rolę odgrywa… cytryna!

Ta kobieta zastosowała maseczkę peel off. Później bardzo tego żałowała (FILM)

Pozbądź się łupieżu

Cytryny są najlepszym naturalnym środkiem na pozbycie się łupieżu. Kwas cytrynowy zlikwiduje „biały proszek” na Twojej głowie, a oprócz tego zrównoważy również poziom ph skóry głowy.

Walcz z przebarwieniami skóry

Jeśli masz problemy z pigmentacją skóry i przebarwieniami ten trik jest dla Ciebie! Cytryna posiada właściwości antybakteryjne, usuwa wszelkie plamki i pomaga wyrównać kolor skóry. Sok z cytryny działa rewelacyjnie jako środek wybielający i rozjaśniający skórę.

Złagodź opaleniznę

Jeśli Twoja opalenizna jest nierówna lub zbyt mocna, cytryna jest lekarstwem, którego potrzebujesz. Maseczki z cytryny działają doskonale – usuwają opaleniznę i pomagają uzyskać równomierny odcień. Kwas i środki przeciwbakteryjne zawarte w tym owocu, pomagają usunąć wszystkie martwe komórki, ostatecznie zmniejszając również opaleniznę. Najlepiej sprawdzi się maseczka z soku z cytryny i jogurtu naturalnego.

Blogerka ujawnia prawdę o instagramowej rzeczywistości. Zobacz jej zdjęcia

Pozbądź się trądziku

To zadanie jest naprawdę trudne, ale mamy dobrą wiadomość. Sok z cytryny może być używany do usuwania kłopotliwych pryszczy. Antybakteryjne właściwości cytryny pomagają walczyć z trądzikiem i w znacznym stopniu ograniczają jego rozprzestrzenianie się.

Przywitaj zdrowe paznokcie

Sok z cytryny pomaga zapobiegać odbarwianiu się paznokci. Wystarczy, że namoczysz paznokcie w miseczce z sokiem z cytryny, a następnie opłucz dłonie letnią wodą.

Spróbujecie?