Uzupełnij codzienną pielęgnację o kilka nawyków, które utrzymają młody wygląd skóry. Te proste zwyczaje pomogą Ci oszukać czas!

Myślisz, że ochrona przed promieniami słonecznymi kończy się razem z upałami. Nic bardziej mylnego! Promienie UV działają niekorzystnie na kondycję naszej skóry – powodują jej wysuszanie i przedwczesne starzenie się, dlatego kremy z filtrem powinny pozostać w naszej kosmetyczne przez cały rok. Jeśli nie do końca jesteś przekonana do tego pomysłu, poza letnim okresem, możesz zamienić je na kosmetyki nawilżające SPF, które również świetnie sprawdzą się jako ochrona przed słońcem.

ZOBACZ TEŻ: HYBRYDA ZNISZCZYŁA TWOJE PAZNOKCIE? TA DOMOWA ODŻYWKA NAPRAWI WSZYSTKIE SZKODY

Jeśli chcesz zachować piękny i młody wygląd musisz zrezygnować z tytoniu. Dym papierosowy obniża poziom kolagenu, który odpowiada za elastyczność i napięcie skóry. Nie chcesz mieć zmarszczek – rzuć palenie.

Podstawą każdej pielęgnacji jest nawilżenie skóry – to absolutnie najważniejsza rzecz, jeśli nie chcesz, by Twoja cera miała ziemisty kolor i szybko pojawiły się na niej zmarszczki. Stosując odżywcze preparaty nie zapomnij o aplikowaniu ich nie tylko na twarz – wklepuj nawilżające kremu w szyje i dekolt. Używaj do tego kosmetyków o wzbogaconym składzie i dużej ilości przeciwutleniaczy (pamiętaj także o witaminie E).

ZOBACZ TEŻ: OTO DLACZEGO NIGDY NIE POWINNAŚ ZOSTAWIAĆ MOKRYCH WŁOSÓW PO PRYSZNICU

Spróbuj się wyluzować – stres to główny wróg, jeśli chodzi o młody wygląd. Wiele problemów skórnych – trądzik, zmarszczki, ziemista cera – jest spowodowanych właśnie tym czynnikiem. Zapoznaj się z technikami relaksacyjnymi, zacznij chodzić na basen, uprawiaj sport, idź na masaż – skup się na tym, co przynosi Ci odprężenie – stawką jest młody wygląd i doskonałe samopoczucie.

Spróbujecie?