Dbanie o cerę zawsze było ważne dla każdej z nas. W tym szczególnym czasie jest ona o wiele bardziej narażona. Czy wiesz, dlaczego?

Noszenie maseczek

Zasłanianie twarzy maseczkami nie sprzyja skórze. Wszystko przez to, że oddychając wytwarzamy pod materiałem wilgotne środowisko. Na skórze zbiera się więcej olejów, wzmaga się produkcja sebum. To tworzy idealne warunki do tworzenia się wyprysków oraz zatykania porów. Właśnie dlatego powinnyśmy zwrócić uwagę na to, jak pielęgnujemy naszą twarz.

Koronawirus: potwierdzono nowy objaw

Oczyszczanie

Jeśli planujesz nosić maseczkę, pamiętaj o tym, żeby rano dokładnie oczyścić twarz. To niezwykle ważne, ponieważ usuniesz zanieczyszczenia, które pojawiły się na niej w nocy. Dzięki temu zabrudzenia nie będą się nawarstwiać. W ten sposób zniwelujesz prawdopodobieństwo pojawienia się wyprysków. Gdy zdejmujesz maseczkę, również warto przemyć twarz. Użyj do tego delikatniejszego produktu, który nie będzie silnie oddziaływał na skórę, a delikatnie ją odświeżał. Po oczyszczeniu sięgnij po hydrolat o właściwościach nawilżających lub kojących (z rumianku, róży, aloesu, lipy itp.).

Kremy

Jeśli chodzi o dzienną pielęgnację, postaraj się znaleźć kosmetyki o lekkiej, żelowej konsystencji. Jeśli jesteś fanką olejków, warto z nich zrezygnować w dniach, w których czeka Cię chodzenie w maseczce. Używanie ciężkich formuł w połączeniu z nieprzyjaznym środowiskiem pod maseczką może sprawić, że kosmetyki, które do tej pory Ci służyły, zaczną zapychać Twoją cerę.

Pandemia koronawirusa a branża beauty. Co dalej?

Podrażnienia

Szczególnie ważne jest nawilżenie podrażnionej skóry. Noszenie drażniącego delikatną skórę materiału przez kilka godzin dziennie może sprawić, że będzie ona się odparzać. Dlatego wieczorem stosuj głęboko nawilżające kremy o właściwościach kojących i łagodzących. Zwróć uwagę na produkty, które normalizują wydzielanie sebum oraz dobrze oczyszczają pory.