Chroniące nas przed słońcem filtry to absolutny must have zwłaszcza latem. Chociaż powinnaś używać ich przez cały rok, ponieważ promieniowanie słoneczne jest o każdej porze roku, to warto zadbać o to, aby znalazł się chociaż w Twojej letniej kosmetyczce. Jak stosować krem z filtrem?

Moda na filtry. To konto na Instagramie pokaże Ci, dlaczego nie warto ufać wszystkiemu, co zobaczysz w sieci

Kremy z SPF

Krem z filtrem ochroni naszą skórę przez przebarwieniami, utratą jędrności oraz zmarszczkami – właśnie takie objawy towarzyszą ekspozycji na słońce bez ochrony. SPF powinien być nakładany wtedy, kiedy tylko planujesz wyjść z domu. Ale może być też dobrym pomysłem, aby nałożyć go, gdy planujesz wielogodzinne siedzenie przed monitorem.

Krem z filtrem na home office

Obecnie większość z nas spędza dnie na pracy zdalnej. Zazwyczaj nie ruszamy się z domu przed południem. Jednakże nie oznacza to, że możemy sobie odpuścić krem z filtrem! Promieniowanie występuje całorocznie, a każda z fal, łącznie ze światłem niebieskim emitowanym przez monitory wpływa na szybsze starzenie się skóry. Dlatego w pielęgnacji szukaj filtrów działających na różne typy promieniowania. W grę wchodzi więc nie tylko krem z SPF, ale także innymi substancjami ochraniającymi.

Piękno z przeszłości: jak kobiety w latach 20. radziły sobie bez kremów z filtrem przeciwsłonecznym

Krem z filtrem

SPF ochroni nas przed promieniowaniem UVB, czyli tym, które powoduje opaleniznę. Jest to najważniejsza ochrona latem, kiedy promieniowanie słoneczne jest wyjątkowo silne. IR oraz HEV oznacza filtr chroniący przed podczerwienią oraz światłem niebieskim i są równie pożądane. Na powierzchni twarzy powinna się znaleźć taka ilość kremu, która zmieści się na jednej łyżeczce. Warstwa takiego kremu powinna być dość gruba. Filtr powinno się nakładać przynajmniej dwadzieścia minut przed wyjściem i dokładać porcję co dwie godziny. Pamiętajmy, że filtry nie są blokerami i nawet z SPF 50 możemy się opalić! Co ciekawe, stosowanie kremów z filtrem działa… przeciwstarzeniowo! Promieniowanie wywołuje oraz pogłębia procesy starzenia. Dlatego warto zadbać o odpowiednią pielęgnację, która zapewni Ci ochronę.

Sonda

Krem z filtrem

Używacie filtrów przez cały rok?