Za oknami ładna pogoda. Dodatnia temperatura sprzyja wyjściom na zewnątrz i przebywaniu na świeżym powietrzu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zabawa na plaży lub w innym miejscu przy dużej ekspozycji słońca może spowodować oparzenia słoneczne. Czasami dobra dieta i odpowiednie kremy przeciwsłoneczne mogą nie wystarczyć, by uchronić się przed podrażnieniami skóry. Co może złagodzić oparzenia słoneczne?

Maślanka i kefir nie tylko do picia – odżywcze maseczki z nabiałem

Mleczna kąpiel – chłodzący sposób na oparzenia słoneczne

Po długim pobycie na słońcu, często naszym pierwszym wyborem w celu złagodzenia oparzeń jest niezawodny aloes. Jednym z innych, niedrogich sposobów dających nam ukojenie jest mleczna kąpiel chłodząca, która dodatkowo pozwoli nam się zrelaksować.

Nawilżenie do klucz do sukcesu, jeżeli chcemy mieć z głowy oparzenia słoneczne. Gdy nasza skóra jest podrażniona i zaczerwieniona, nawilżenie pozwala jej regenerować się od wewnątrz. Mleko to nie tylko sposób na ukojenie podrażnień, ale również na zmniejszenie stanu zapalnego, który pojawi się na skórze. Cały czas staraj się utrzymać niską temperaturę, by kwas mlekowy usunął martwy naskórek.

W przypadku kąpieli dobrym wyborem jest mleko owsiane bądź kokosowe, które ma wiele właściwości kojących. Innym sposobem jest maślanka, którą można bezpośrednio nanieść na skórę i trzymać przez 10-20 minut. To tylko niektóre z dodatków, jakie możesz wykorzystać przy mlecznej kąpieli.

Zmniejszyć dyskomfort pozwoli również mająca właściwości przeciwzapalne owsianka. Połączenie jej z letnią wodą obniży poziom bólu. Owies sprzyja szybszej regeneracji, ale również pozwala uporać się z uczuciem swędzenia, które pojawia się przy oparzeniach słonecznych.

Do kąpieli mlecznej można dodać olejek eteryczny z lawendy bądź rumianek rzymski, co pozwoli nam się wyciszyć i odprężyć.

  • Letnia/chłodna woda
  • 2 szklanki niegotowanego owsa
  • 1 szklanka mleka (do wyboru)

Opcjonalnie: kilka kropli olejku eterycznego z rumianku i/lub lawendy

Połącz ze sobą wszystkie składniki i wlej do wanny wypełnionej wodą. Relaksująca kąpiel pomoże Ci się odprężyć i zmniejszyć skutki nadmiernej ekspozycji na słońce. Ukoi i nawilży skórę.