Sińce pod oczami i opuchnięcia to częsty problem, który może wynikać z przemęczenia i zbyt małej ilości snu. Gorzej jednak, kiedy mimo tego, że czujemy się wypoczęci, stan skóry pod oczami wcale nie ulega poprawie. W takiej sytuacji warto sięgnąć do sprawdzonych metod pielęgnacji, które pomogą szybko uporać się z problemem.

Ciemne kręgi pojawiające się wokół oczu sprawiają, że wyglądamy na przemęczonych. W takim przypadku sam korektor to za mało. Wprawdzie zatuszuje zaciemniony obszar, ale nie pozbędzie się problemu na dobre. W takim przypadku trzeba podjąć zdecydowane kroki i lepiej przyjrzeć się codziennym nawykom, diecie i rutynie pielęgnacyjnej.

Skóra wokół oczu jest cienka i bardziej delikatna, niż na innych obszarach twarzy, dlatego wymaga szczególnej uwagi. Do tego dochodzi również kwestia utarty elastyczności. Z wiekiem skóra staje się bardziej wiotka, co  tylko potęguje efekt sińców i worków pod oczami. Innymi czynnikami, które również są za to odpowiedzialne są: stres, brak snu, nieodpowiednia dieta czy nawet niedostateczne nawodnienie organizmu.

Czym jest zasada 3 sekund w pielęgnacji skóry?

W pierwszej kolejności warto przyjrzeć się codziennym nawykom i diecie. Picie 1,5 do 2 litrów wody codziennie, ograniczenie alkoholu oraz nikotyny, a także wprowadzenie witamin i mikroelementów do codziennych posiłków oraz aktywność fizyczna mogą pomóc w zmniejszeniu opuchnięć. Kolejną kwestią jest codzienna pielęgnacja. Tutaj istoty jest wybór odpowiednich kosmetyków, które nie podrażnią delikatnej skóry wokół oczu.

Podczas oczyszczania twarzy, powinnyśmy zwracać szczególną uwagę na ten obszar. Do demakijażu warto wybierać oleiste formuły i delikatnie zmywać zanieczyszczenia i resztki kosmetyków, kierując bawełniany płatek do góry. Należy także unikać mocnego pocierania oczu, ponieważ może to spowodować szybsze powstawanie zmarszczek. Osoby z tendencją do szybkiego pojawiania się worków pod oczami powinny także zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego kremu pod oczy – najlepiej wybierać lekkie formuły i nie przesadzać z ilością podczas aplikacji. Dobrze jest też wybrać serum pod oczy, ponieważ zawarte w nim składniki aktywne działają skuteczniej. Kolejnym kosmetycznym niezbędnikiem są żelowe płatki pod oczy. Najlepiej stosować je zimne, dlatego na co najmniej 5-10 minut przed zastosowaniem, położyć je do lodówki.

Do codziennej pielęgnacji skóry wokół oczu warto włączyć także domowe przepisy. A jednym z najskuteczniejszych, naturalnych sposobów na zmniejszenie obrzęku wokół oczu jest zielona herbata. Wystarczy zrobić z nich kompresy i pozostawić na powiekach przez około 20 minut.

Pielęgnacja w ampułkach  niepotrzebny dodatek czy absolutna konieczność?

Innym skutecznym składnikiem jest kofeina, która pobudza krążenie krwi.  Aby przygotować kompres trzeba kupić kawę w torebkach, a następnie postępować tak samo jak w przypadku kompresów z herbaty. Aby zwiększyć efekt można włożyć torebki na kilka minut do lodówki.

W przypadku niektórych osób nie da się zupełnie wyeliminować problemu sińców i podpuchnięć, ponieważ jest to uwarunkowane genetycznie. Ostatecznym rozwiązaniem problemu sinych i opuchniętych powiek są zastrzyki z kwasem hialuronowym, które uelastycznią i nawilżą skórę, dzięki czemu problem będzie mniej widoczny. To rozwiązanie, które daje długotrwały rezultat. Efekt utrzymuje się około 10 miesięcy.

Jeśli chodzi o makijaż, trzeba pamiętać, by nie przesadzać z ilością korektora. W ten sposób zamiast zatuszować problem, tylko przyciągniemy uwagę.

Wybierając odcień korektora, trzeba pamiętać o palecie koloru – fioletowe sińce najlepiej zamaskuje żółty odcień. W przypadku szarych i lekko oliwkowych kolorów najlepiej wybrać korektor wpadający w różowy odcień.

Kosmetyki do brwi: jakie dobrać je do typu urody