Tampony cieszą się coraz większą popularnością. Wiele kobiet sięga po nie, jako komfortową alternatywę dla standardowych podpasek. Jednak równie wiele omija je szerokim łukiem, czując obawę przed ich stosowaniem. Z tego względu, postanowiłyśmy skonfrontować ze sobą największe wady i zalety tamponów.

Tampony z marihuany na bolesne skurcze menstruacyjne? Lek na całe zło?

Oto, naszym zdaniem, najważniejsze z nich:

ZALETA:
Zapewniają większy komfort noszenia. Dzięki tamponom nie musimy rezygnować z aktywnego trybu życia w obawie o przecieki i zawstydzające plamy na ubraniach.

WADA:
Są zdecydowanie trudniejsze do zaaplikowania niż tradycyjne podpaski, co często wiąże się z wielkim dyskomfortem, szczególnie w przypadku pierwszej aplikacji.

ZALETA:
W porównaniu do podpasek są niewidoczne, możemy więc zakładać je do strojów kąpielowych, obcisłych spodni, czy legginsów.

Do czego może przydać Ci się podpaska? 

WADA:
Używając tamponów zdecydowanie trudniej skontrolować obfitość okresu, co wiąże się z tym, że możemy nosić tampon zbyt długo, a w efekcie doprowadzić do przecieku.

ZALETA:
Zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, który często towarzyszy nam podczas noszenia podpasek.

WADA:
Mogą prowadzić do zespołu wstrząsu toksycznego (TSS). Podczas okresu nasza odporność się obniża, a gromadzona w tamponach krew staje się pożywką dla gronkowca złocistego, odpowiedzialnego za tę chorobę. Objawia się m.in. wysoką gorączką, zawrotami głowy i zapaleniem skóry.

Kobiety robią przerażającą rzecz, by skrócić trwanie okresu

ZALETA:
Nosząc tampony, nie musimy wybierać specjalnej bielizny, tak jak w przypadku podpasek.

WADA:
Tampony o zbyt wielkiej absorpcji przy mało obfitym okresie mogą prowadzić do suchości pochwy.

ZALETA:
Są ciche, dzięki czemu bez krępacji aplikujemy je w publicznej toalecie, nie powodując przy tym szeleszczenia, które towarzyszy zakładaniu podpasek.

WADA:
Tampony trzeba wymieniać co około 4 godziny, z tego powodu nie nadają się do używania w nocy.

Ten facet ma dość kobiet użalających się z powodu miesiączki. Napisał coś strasznego