Wazelina ma szeroki zakres zastosowań w codziennej pielęgnacji. Ten dobrze znany produkt pomaga nawilżyć skórę, przyspiesza gojenie drobnych ran i skaleczeń, wspomaga ochronę skóry przed czynnikami zewnętrznymi oraz tworzy warstwę okluzyjną zapobiegając utracie wilgoci. Wazelina na brwi zapewnia wiele korzyści – co prawda nie sprawi, że włoski zaczną szybciej rosnąć, ale pomoże nadać im odpowiedni kształt i połysk, dzięki czemu będą one wyglądać jak po zabiegu laminowania.

Mocny instagramowy trend. Fluffy brows – naturalne brwi pełne objętości!

Wazelina na brwi. Jakie daje korzyści?

Stosowanie wazeliny na brwi sprawia, że nawet rzadsze włoski wyglądają na znacznie grubsze i pełniejsze. Kosmetyk delikatnie je usztywnia i dyscyplinuje, nadając brwiom odpowiedni kształt. Oprócz tego jest to również skuteczny sposób na to, by ukoić suchą skórę pod włoskami, nawilżyć ją i złagodzić zaczerwienienia.

Czy wazelina przyspiesza wzrost brwi?

Niestety nie ma naukowych dowodów, które wskazywałyby na to, że wazelina przyspiesza wzrost włosków. Produkt ten posiada wiele zalet upiększających. To jeden ze skutecznie działających emolientów. Wazelina skutecznie nawilża i natłuszcza naskórek, tworząc warstwę zabezpieczającą. Jednak nie stymuluje wzrostu włosków. Nałożenie wazeliny pozwala za to uzyskać efekt pełniejszych brwi. Działa również jak żel do stylizacji, dzięki któremu włoski są perfekcyjnie wyczesane i utrwalone.

Jak nakładać wazelinę na brwi?

Istnieją różne sposoby nakładania wazeliny na brwi. Jedni preferują wykonanie tego zabiegu jeszcze przed nałożeniem makijażu, podczas gdy inni są zwolennikami stosowania wazeliny na końcowym etapie. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, pamiętaj o tym, by aplikować produkt w niewielkiej ilości. Na początku dokładnie przeczesz brwi suchą i dokładnie oczyszczoną szczoteczką (możesz wykorzystać szczoteczkę po tuszu do rzęs), a następnie nałóż odrobinę wazeliny na brwi dokładnie wyczesując włoski do góry. Wazelina pozowoli zyskać efekt nawilżonych, błyszczących i pełniejszych brwi.