1. Znajdź sposób. Pierwszy raz regulujesz brwi sama? A może chcesz odmienić swoje brwi? Nie powinnaś robić tego w domu, przy lustrze. Najlepiej udać się do sprawdzonej makijażystki – ona podpowie, co i jak. Obejrzy oko, linię brwi i przede wszystkim podpowie, gdzie co wyrwać.

Nieudany eksperyment może mieć opłakane skutki – wyskubane włoski wyrastają znacznie bardziej niesforne.

2. Nie woskuj brwi sama. Lepiej pobawić się pęsetą, niż wyrwać za dużo jednym plasterkiem…

3. Bądź nieufna wobec trendów. Brwi klasyczne, naturalne i dobrze wyregulowane (czyt. bez przesady), są zawsze modne.

4. Nie zaniedbuj się. Kiedy raz już uzyskasz linię idealną, „pilnuj” jej. Raz, że zarośnięta jest nieestetyczna, a dwa, że ciężko później otworzyć pierwotne dzieło.

5. Dobrze się zaopatrz. Tak naprawdę do idealnego skubania potrzebne są dwa rodzaje pęset – ścięte pionowo i ukośnie. Te pierwsze używane są do usuwania włosków między brwiami, te ostrzejsze do precyzyjnego rysunku brwi.

6. Brwi można przycinać! Trzeba tylko wiedzieć, jak. Rozczesz je dokładnie i unieś do góry w kierunku od środka twarzy, najlepiej przy pomocy czystej szczoteczki do, a następnie delikatnie przytnij górną ich część – tą która wystaje o kilka mm od łuku brwiowego. Młode dziewczyny najczęściej nie potrzebują tego zabiegu, ale – uwaga – z wiekiem długość włosków się zwiększa!

[Opracowane na podst. rad Iriny Krupnik, stylistki brwi magazynu Vogue.]

stars eyebrows brwi