Życie z trądzikiem nie jest łatwe i z pewnością wiele z Was coś o tym wie… Katie Snooks to blogerka urodowa, która od ponad 10 lat bezskutecznie walczy z tą przypadłością. Jakiś czas temu postanowiła wypróbować doustną kurację Roaccutanem, a jej przebieg i efekty zaprezentować na swoim kanale na YouTube.

ZOBACZ: ROZETRZYJ POMIDORA NA TWARZY… EFEKT BĘDZIE NIESAMOWITY

Katie zdecydowała się udokumentować przebieg swojej kuracji głównie z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest to, że dzięki nagraniom będzie mogła ocenić skuteczność leczenia, drugim jest chęć podniesienia na duchu osoby, które tak samo, jak ona zmagają się z ciężkim trądzikiem.

roaccutane

Czym tak właściwie jest Roaccutane? Są to tabletki, które pomagają w walce z ciężkimi postaciami trądziku pospolitego opornymi na leczenie działającymi ogólnie lekami przeciwbakteryjnymi oraz lekami stosowanymi miejscowo. Kuracja zazwyczaj trwa do 24 tygodni i przebiega pod ścisłą kontrolą lekarza.

ZOBACZ: JAK WYLECZYĆ TRĄDZIK W DOJRZAŁYM WIEKU?

roaccutane skutki uboczne

Jak każdy lek, Roaccutane może mieć wiele skutków ubocznych. Do najczęście występujących zaliczamy m.in. niedokrwistość, zapalenie powiek, zapalenie spojówek, krwawienie z nosa, zapalenie czerwieni warg, zapalenie skóry, suchość skóry, miejscowe złuszczanie skóry, świąd, wysypka, bóle mięśniowo-stawowe, bóle pleców. Pacjenci stosujący kurację narzekają także na bóle głowy.

Ból, wstyd i łzy, czyli jak wygląda życie osoby walczącej z trądzkiem

– Dzisiaj jest naprawdę źle. Moja cera nigdy nie była w gorszym stanie. W ogóle nie czuję się ładna, moja pewność siebie jest dzisiaj bardzo niska – powiedziała dziewczyna.

Ból, wstyd i łzy, czyli jak wygląda życie osoby walczącej z trądzkiem

– Kiedy walczyłam z trądzikiem, musiałam nakładać makijaż, aby poczuć się człowiekiem. Ukrywałam się za włosami albo cały czas gapiłam w ziemię, rzucając spojrzenia mijającym mnie ludziom, którzy zastanawiali się, jak bardzo ich olewam – zdradziła swoim obserwatorom dziewczyna.

ZOBACZ: KENDALL JENNER WALCZY Z TRĄDZIKIEM!

Ból, wstyd i łzy, czyli jak wygląda życie osoby walczącej z trądzkiem

Tak naprawdę Katie jest dopiero na początku długiej drogi do idealnej cery. Trzymamy kciuki, żeby w końcu wygrała walkę z niedoskonałościami!