Pochodząca z Australii blogerka od lat zmagała się z trądzikiem torbielowatym. Po wielu próbach wyleczenia uciążliwego problemu, udało jej się opracować prosty schemat, dzięki któremu w zaledwie kilka tygodni zupełnie pozbyła się uciążliwych i bolesnych wyprysków.

28-letnia Nicola Inger Scruby zaczęła mieć problemy z trądzikiem, kiedy skończyła 20 lat. Wszystko zaczęło się od momentu, gdy zmieniła pigułki antykoncepcyjne. Na twarzy i dekolcie zaczęły pojawiać się bolesne krosty, które mimo wielu prób nie chciały zniknąć.

Niestety wszystko okazało się bezskuteczne – maseczki, kremy, tabletki nie dawały żadnych widocznych rezultatów.

ZOBACZ TEŻ: MĘCZYSZ SIĘ Z TRĄDZIKIEM? DERMAPLANING TO TWÓJ OSTATECZNY RATUNEK

Aby dowiedzieć się w czym tkwi źródło problemu, blogerka odwiedziła wielu specjalistów i wypróbowała różnych metod leczenia. Moja dieta była opracowana tak, by zminimalizować ryzyko pojawienia się kolejnych wyprysków. Rozmawiałam też z psychologiem o tym, jak radzić sobie z lękiem i stresem, który również ma wpływ na kondycję skóry. Postanowiłam wprowadzić uproszczoną rutynę pielęgnacyjną. Oprócz tego, zaczęłam przyjmować suplementy diety .

Kiedy Nicola Inger Scruby stworzyła indywidualny plan walki z trądzikiem, w zaledwie 6 tygodni udało jej się pozbyć problemu.

Dziewczyna przyznaje, że bardzo pomogło jej ograniczenie kosmetyków do pielęgnacji, których do tej pory używała w nadmiarze.

Kiedy udało jej się wygrać walkę z trądzikiem, blogerka postanowiła pomóc innym osobom dotkniętym tym problemem. Założyła profil na Instagramie f.acne , gdzie udziela porad dotyczących tego, w jaki sposób wyleczyć trądzik.

ZOBACZ TEŻ: OSOBY Z TRĄDZIKIEM NIE MOGĄ PRZESTAĆ ZACHWYCAĆ SIĘ TYM, CO POTRAFI TEN KOREKTOR!

W opracowanym przez nią programie znajduje skupia się na kilku czynnikach, których nie można lekceważyć podczas leczenia.

5 kroków, które pomogły jej odzyskać gładką skórę dotyczą takich kwestii jak: odpowiednia dieta, hormony, techniki walki ze stresem, zabiegi pielęgnacyjne oraz leki.

Zdjęcia, które na instagramowym profilu publikuje Nicola pokazują, że jej podejście się sprawdza i w stosunkowo niedługim czasie można zobaczyć widoczne efekty terapii.

Co Wy na to?