Pielęgnacja skóry nie ogranicza się jedynie do jej oczyszczania i nałożenia kremu nawilżającego. To proces, w którego skład wchodzą również inne czynniki, takie jak: odpowiednia dieta, ćwiczenia czy nawodnienie organizmu. Skupienie uwagi na doborze kosmetyków, to tylko jeden z etapów, który pomaga utrzymać promienny i zdrowy wygląd skóry. Oto najczęstsze błędy w pielęgnacji, które mogą sprawić, że cera szybciej się starzeje, pojawiają się zmarszczki i przebarwienia.

Błędy w pielęgnacji

Pierwszą rzeczą, której należy przestrzegać jest dokładne oczyszczanie twarzy. Nawet po męczącym dniu powinniśmy pamiętać o demakijażu i umyciu twarzy delikatnym środkiem. Warto pamiętać również o tym, by żel, olejek czy pianka oczyszczająca była dostosowana do typu skóry. W ten sposób unikniemy podrażnień, cera będzie świeża, a resztki makijażu, sebum i zanieczyszczeń nie będą prowadzić do powstawania zaskórników.

Krem na noc użyty podczas dnia? Jeśli to zrobisz, takie czekają Cię konsekwencje!

Latem oprócz nawilżania skóry od zewnątrz i wewnątrz powinniśmy zadbać o ochronę przeciwsłoneczną. To nadal jeden z najważniejszych czynników, które chronią skórę przed przedwczesnym starzeniem. Innowacyjne formuły kremów łączą ze sobą działanie składników aktywnych z ochroną przed promieniowaniem.

Sposób w jaki aplikujemy kosmetyki na twarz również ma znaczenie. Podobnie jak w przypadku masażu wałeczkiem jadeitowym lub kamieniem Gua Sha powinniśmy pamiętać o odpowiednim sposobie nakładania kremu czy serum. Takie działanie poprawia krążenie krwi i dodatkowo pomoże ujędrnić skórę.

Codziennie rano i wieczorem aplikujemy krem na twarz, ale czy pamiętamy o dekolcie i szyi? Wszystkie te obszary starzeją się równie szybko – tracą elastyczność i nawilżenie. Możesz temu przeciwdziałać aplikując kosmetyki, które pomogą ujędrnić i wygładzić skórę.

Leczy blizny, trądzik i wypryski. Olejek tamanu to nowość w pielęgnacji problematycznej skóry

Możesz nałożyć skutecznie działający krem na swoją twarz, ale jeśli w ciągu dnia wielokrotnie jej dotykasz, to powoduje, że przedostają się na nią bakterie i zanieczyszczenia. A to z kolei prowadzi do wyprysków i stanów zapalnych. To samo dotyczy pędzli i produktów do makijażu, które należy często dezynfekować i myć w specjalnie przeznaczonych do tego preparatach.