Każda kobieta chce jak najdłużej zachować młody wygląd i zdrową cerę, pozbawioną zmarszczek. Niestety, często same sobie szkodzimy, przyspieszając proces jej starzenia nieodpowiednią pielęgnacją.

Macerat z żywokostu: naturalny sposób na demakijaż

Oto cztery błędy, które popełniamy najczęściej:

Zbyt wiele produktów

Modna teraz pielęgnacja 10 kroków, według dermatologów wcale nie jest tak dobra, jak nam się wydaje. Ich zdaniem, nakładanie na twarz zbyt wielu produktów, może ją zbyt obciążyć, zmniejszyć działanie produktów, a nawet podrażnić skórę. Jak twierdzą, na co dzień wystarczy zadbać o jej dokładne oczyszczanie, nawilżenie i ochronę przed słońcem.

Test diy, który wykonasz w domu. Wynik powie Ci wszystko o Twojej skórze

Nadmierne złuszczanie

Nic tak nie odżywia cery, jak jej regularne złuszczanie. Skóra niemal od razu po wykonaniu peelingu odzyskuje młody wygląd i naturalny blask. Wiele kobiet zachwyconych efektami postanawia więc złuszczać naskórek co drugi dzień, a nawet codziennie, myśląc, że dzięki temu uzyska jeszcze lepszy efekt. Zdaniem dermatologów jest to jednak niepotrzebne, a wręcz szkodliwe. Nadmierne złuszczanie wysusza skórę, podrażnia ją, a nawet powoduje stany zapalne.

Wyleczyła trądzik tanim żelem do mycia. Drogie kosmetyki to zbędny wydatek

Niekonsekwencja

Konsekwencja w działaniu jest kluczem do sukcesu, także w pielęgnacji. Zbyt częsta zmiana produktów, ich pomijanie czy też ciągła zmiana całego sposobu pielęgnacji, także odbija się negatywnie na kondycji skóry. Jednorazowe użycie produktu nie daje mu szansy zadziałać, a niekończące się eksperymenty męczą skórę.

Vanessa Hudgens przyłapana bez makijażu! Szok!

Pomijanie kremu z filtrem

O tym, jak szkodliwe dla naszej cery są promienie słoneczne, wie już każda z nas. Niestety, wciąż zdecydowana większość kobiet nie włącza do codziennej pielęgnacji kremu z filtrem ochronnym. To karygodny błąd, który potrafi zniwelować całe nasze starania. Dermatolodzy przekonują bowiem, że to właśnie krem z filtrem powinien stanowić podstawowy filar codziennej pielęgnacji, także zimą.