Demakijaż to niezwykle ważny element codziennej pielęgnacji. Niestety, wiele kobiet nie poświęca mu należytej uwagi, szczególnie w przypadku usuwania wodoodpornych kosmetyków.

Neony w jesiennym wydaniu. Ten makijaż oka to hit!

Wodoodporne kosmetyki mają naprawdę wiele zalet. Doskonale sprawdzają się sytuacjach kryzysowych czy podczas upałów — są trwałe i wytrzymałe, dzięki czemu nie musimy martwić się o to, że makijaż się rozmyje, tworząc niechlujne plamy pod oczami.

Spektakularne spojrzenie, czyli jak tuszować rzęsy

Mają jednak jedną wadę – są trudne do usunięcia, nawet specjalnie przeznaczonymi do tego kosmetykami. A pozostałości po wodoodpornym tuszu można zauważyć nawet po długim i wydawałoby się dokładnym oczyszczeniu twarzy, które często kosztuje nas utratę kilku rzęs i podrażnienie oczu.

Wbrew pozorom wina nie leży w trwałości produktu (która przecież jest jego zaletą) a w źle wykonywanym demakijażu. Większość kobiet usuwając makijaż, nasącza waciki płynem do i od razu pociera nimi oczy. Robimy to energicznymi ruchami, rozmazując tusz wokół oczu, którego pozostałości wciąż kleją się do delikatnych włosków. Chcąc je zlikwidować pocieramy mocniej i szybciej, łamiąc i uszkadzając rzęsy.

Przetłuszczone włosy? Wszystko przez jeden zbędny nawyk, który robisz codziennie

Jak więc usunąć wodoodporny tusz, nie robiąc przy tym krzywdy rzęsom i delikatnej skórze pod oczami?

Eksperci radzą, by nasączony płynem wacik potrzymać przez chwilę na oku i dopiero po chwili delikatnie zetrzeć resztki makijażu. Płyn do demakijażu przytrzymany na rzęsach będzie miał szansę należycie wykonać swoją pracę, zmiękczając tusz, który łatwo zbierzemy wacikiem.

Pod żadnym pozorem nie powinniśmy szorować wacikiem po rzęsach raz w jedną, raz w drugą stronę.

Jak uzyskać grubsze brwi w 5 prostych krokach

Warto też zamienić waciki na wielorazowe płatki z froty bambusowej lub bawełny organicznej – są delikatniejsze dla oczu, a przy tym ekologiczne. Z kolei zamiast płynów micelarnych wspaniale sprawdzą się olejki do demakijażu – głęboko oczyszczą rzęsy, świetnie je przy tym odżywiając.