Odżywka do rzęs ma wzmocnić włoski, przyspieszyć ich wzrost i sprawić, że będą mocne i błyszczące. Niestety w składzie wielu popularnych, drogeryjnych produktów znajdziemy składniki, które mają także inne, niepożądane działanie – np. bimatoprost. Wprawdzie to substancja, która w zaledwie kilka tygodni wyraźnie poprawi wygląd rzęs. Ale w  rzeczywistości to jeden ze składników leków na jaskrę. Jednym z jego skutków ubocznych jest szybszy porost rzęs. Ten fakt szybko wykorzystali producenci kosmetyków. Ale długotrwałe stosowanie odżywki z bimatoprostem może przyczynić się do innych konsekwencji, np.  za­pa­le­nia spo­jó­wek al­bo na­wet po­gor­sze­nie ostro­ści wi­dze­nia.

Jest jeszcze jedna ważna informacja – odżywka z tym składnikiem działa na rzęsy, wyraźnie je wzmacnia i pogrubia. Jednak tylko do czasu, gdy jest stosowana regularnie. Po odstawieniu rzęsy wracają do wcześniejszego stanu, a nawet mogą uleć osłabieniu.

Moc odżywienia i nawilżenia. Domowy środek do mycia twarzy na bazie aloesu i wody różanej. Ratunek dla przesuszonej skóry

Bezpiecznym i w pełni naturalnym rozwiązaniem jest przygotowanie domowej odżywki do rzęs. Ma prosty skład – wystarczy żel aloesowy oraz olejek rycynowy.

Odżywka do rzęs – aloes i olejek rycynowy

Zawarte w olejku rycynowym kwasy tłuszczowe i witamina E wzmacniają cebulki rzęs i stymulują ich wzrost. Z kolei aloes odżywki i nawilży włoski.

Składniki:

2 łyżki żelu aloesowego

2 łyżki olejku rycynowego

Połącz ze sobą składniki i dokładnie wymieszaj. Przelej mieszankę do małego, szklanego słoiczka. Stosuj codziennie wieczorem. A przed każdym użyciem wstrząśnij opakowaniem. Do aplikacji możesz używać dokładnie wyczyszczonej szczoteczki po tuszu do rzęs.