Nie ma na świecie nic bardziej irytującego niż położenie się spać z czystą, gładką skórą i poranne przywitanie z wielką, czerwoną bombą na czole. Możesz oczywiście nałożyć korektor i opowiadać, że ta zaczerwieniona plama to ukąszenie komara (no chyba, że akurat jest zima). I chociaż tak naprawdę żadne domowe sposoby nie pomogą w pełni wyleczyć trądziku i innych problemów skórnych, to istnieją pewne sprawdzone sposoby, by chociaż trochę zmniejszyć obrzęk.

ZOBACZ TEŻ: TEN PRODUKT NA WYPRYSKI JEST TAK DOBRY, ŻE WYPRZEDAJE SIĘ NA PNIU W KILKA MINUT!

Te cztery proste kroki najlepiej jest wykonać wieczorem. Kremy użyte przy kuracji są białe i szybko zasychają na twarzy, dlatego nie można nakładać na nie makijażu.

1. Zacznij od kwasu salicylowego

Przetrzyj pryszcze kosmetykiem, który zawiera w swoim składzie kwas salicylowy. Oczyścisz w ten sposób skórę i pozbędziesz się nadmiaru sebum. Jeśli jednak masz suchą cerę, staraj się go unikać i nie przecieraj nim całej twarzy, a jedynie miejsca, w których wystąpił obrzęk.

2. Zmierz się z pryszczem

Ujemne temperatury pomagają w zwężeniu naczyń krwionośnych, dlatego następną rzeczą, którą musisz zrobić jest owinięcie kilku kostek lodu w papierowy ręcznik i przyłożenie ich do krosty.

3. Pozbądź się bakterii

Nadtlenek benzoilu niszczy bakterie wywołujące trądzik. Aby jednak uniknąć podrażnień, posmaruj skórę lekkim kremem nawilżającym, a następnie nałóż na wyprysk cienką warstwę maści z najniższym procentem nadtlenku benzoilu. Jeśli poczujesz jakiekolwiek pieczenie i podrażnienie, będziesz wiedzieć, że stężenie jest zbyt silne i musisz natychmiast zmyć maść.

ZOBACZ TEŻ: 20 ZESTAWÓW ŚWIĄTECZNYCH POD CHOINKĘ. ZRÓB SWOIM BLISKIM WYJĄTKOWY PREZENT

4. Zmniejsz zaczerwienienie

Aby zmniejszyć widoczność pryszczy będziesz potrzebować kremu z hydrokortyzonem, który pomoże złagodzić zaczerwienienie i zmniejszyć widoczność wyprysków.

Co Wy na to?