Masz dosyć częstego depilowania nóg maszynką lub bolesnych zabiegów przy pomocy depilatora? Postaw na naturalny sposób, dzięki któremu unikniesz podrażnień i problemu wrastających włosków. Mamy dla Ciebie prosty przepis na pastę cukrową, która działa cuda! Jej przygotowanie jest banalnie proste.

Depilacja pastą cukrową to sekret kobiet z Bliskiego Wschodu. Metoda ta jest w pełni bezpieczna dla skóry – nie podrażnia jej i nie wywołuje reakcji zapalnych. Do przygotowania tej cudownej mieszanki potrzebujesz zaledwie trzech składników.

ZOBACZ TEŻ: JAK CZĘSTO POWINNAŚ GOLIĆ NOGI? DERMATOLODZY WYJAWIAJĄ PRAWDĘ!

Depilacja arabska (taka jest właściwa nazwa tej techniki pielęgnacyjnej) to mieszanka trzech składników – wody, cukru i soku z cytryny. Z racji tego, że są to w pełni naturalne składniki z powodzeniem można wykorzystać tę metodę do depilacji nóg, ale również okolic bikini i pach.

Samo przygotowanie pasty jest niewiarygodnie łatwe – wystarczy wymieszać wszystkie składniki w proporcji: 1 szklanki wody, ½ szklanki cukru i soku z cytryny. Następnie podgrzej roztwór na małym ogniu. Kiedy zobaczysz, że cukier się rozpuścił a mieszanka ma bursztynowy kolor, przelej zawartość do miseczki. Po ostygnięciu, nakładaj pastę na miejsca objęte depilacją, kiedy maź przyklei się do skóry oderwij ją szybkim ruchem w przeciwnym kierunku do wzrostu włosów.

ZOBACZ TEŻ: TRIK, DZIĘKI KTÓREMU UNIKNIESZ WRASTANIA WŁOSÓW PO GOLENIU OKOLIC BIKINI

Metoda ta zapewni Ci miękką i gładką skórę na wiele tygodni. Możesz również przygotować większą ilość pasty i przechowywać ją w lodówce, w zamkniętym pojemniczku.

Spróbujecie?