Kolejny dzień, kolejny bardzo interesujący trend kosmetyczny, który w okamgnieniu zyskał szaloną popularność wśród społeczności zgromadzonej w aplikacji TikTok. Zresztą nie tylko tam. O pozytywnych cechach facial cuppingu mówią masażyści z całego świata oraz ktoś, kto z ich usług korzysta z całą pewnością, czyli Kim Kardashian. Czym tak właściwie są popularne bańki do masażu twarzy?

Facial cupping: czy bańki odmładzają skórę?

W tradycyjnej medycynie chińskiej bańki służyły do poprawy zaburzeń układu oddechowego i układu mięśniowo- szkieletowego. Szklane bańki, których obecność w każdym domu zapisała się najmocniej na kartach historii PRL, nakładane są do dzisiaj na różne obszary ciała i mają za zadanie stworzyć próżnię dzięki płomieniowi, który w owej bańce się zamyka.

Gua sha: sprawi, że zapomnisz o wałeczkach jadeitowych

Obecnie najpopularniejszymi bańkami, z których korzysta nieco młodsze pokolenie skininfluencerek, tiktokrek, są bańki kosmetyczne, których używa się do masażu twarzy. Facial cupping nazywa się dzisiaj wspaniałą alternatywą dla igieł w medycynie estetycznej. Silikonowe bańki, czy też kubeczki mają za zadanie wygładzić drobne zmarszczki, zredukować intensywność trądziku, zmniejszyć obrzęk oraz stan zapalny skóry. Jedna z TikTokerek, która nagrała film o bańkach, Miranda Emma Bokon, twierdzi również, że masaż bańkami pomaga dostarczyć skórze składników odżywczych znajdujących się w kosmetykach.

@sageaesthetix

#goingpro #jawline #skincare #feelinggood #facialcupping

♬ hostage – Billie Eilish

@giseleayora

Facial Cupping for the Eyes! Reduce inflammation and fine lines😍 #facial #facialcupping #skincaretips #facialmassage

♬ Motivation – Study Music

@wildlilyorganics

NO FILLER NEEDED 🚫 #facialcupping #esthetician #skincare #beauty #beautytips #fyp #foryoupage #botox #filler

♬ UCKERS – Shygirl

Poranna rutyna Julii Wieniawy. Co robi zawsze przed nałożeniem makijażu?

Co ciekawe bańki do masażu twarzy są dostępne również na polskim rynku. Przeróżne zestawy możecie kupić między innymi w sklepach Douglas, na Zalando i Allegro. Poniżej zamieszczamy propozycje wyszukane w sieci.

Sonda

Facial cupping

Korzystałaś już z baniek do masażu skóry twarzy?

a
1

Bańki silikonowe do masażu twarzy

88,99 zł

Kup teraz
b
2

Bańki do terapii próżniowej

20,50zł

Kup teraz
c
3

Akcesoria do pielęgnacji

29,00 zł

Kup teraz
d
4

Bańka Silikonowa do Masażu Ciała, Szyi i Twarzy

15,00zł

Kup teraz