Ampułki do twarzy to skoncentrowane preparaty do pielęgnacji skóry ze składnikami aktywnymi. Ich działanie można porównać do serum. Płynna formuła zamknięta w formie kapsułki może być stosowana jako dodatek do kremu lub aplikowana bezpośrednio na skórę twarzy.

Czym różni się ampułka do twarzy od serum

Działanie ampułek jest bardzo zbliżone do serum. Różnica występuje na poziomie molekularnym. Obie formy pielęgnacji zawierają w sobie składniki aktywne i są przeznaczone do konkretnych problemów skórnych. Zazwyczaj jednak to w małych kapsułkach zawarte jest wyższe stężenie składników. Dlatego też ampułki należy stosować przez określony czas. To rodzaj kuracji, która ma poprawić stan cery, ale po jej zakończeniu powinnyśmy odczekać z ponownym użyciem.

Krem i serum mogą działać lepiej, jeśli wprowadzisz kilka zmian w pielęgnacji

Dlaczego warto wypróbować ampułki do twarzy

To wygodna forma pielęgnacji z dokładnie odmierzona porcją substancji, które mają pomóc w szybszej regeneracji skóry.

Ampułki do twarzy to skuteczne lekarstwo na ukierunkowane problemy skórne, takie jak trądzik, przebarwienia, podrażnienia czy zmarszczki.

Skoncentrowane preparaty dostarczają skórze więcej składników odżywczych niż zwykłe produkty do pielęgnacji skóry.

Przed aplikacją pierwszej ampułki wykonaj próbę uczuleniową, by sprawdzić, czy nie wpłynie negatywne na stan skóry.

Czym jest gumkowanie twarzy?

Ampułki do twarzy – jak je stosować

Jeśli zdecydujesz się włączyć kurację z ampułkami do Twojej rutyny pielęgnacyjnej, warto przed zastosowaniem wykonać peeling. Dzięki niemu składniki aktywne wniknął w głębsze partie skóry. Zaś po nałożeniu jej na skórę, zastosuj lekki krem nawilżający, aby zabezpieczyć substancje czynne wewnątrz skóry.

Ampułki do twarzy należy stosować jako kuracja, nie zaś jako trwałe rozwiązanie. Po zakończonym leczeniu nie używaj ich ponownie, ponieważ może to sprawić, że skóra stanie się nadwrażliwa.